СІМ ЧУДЕС СВІТУ

За сотні, тисячі років до нашої ери людству були відомі сім чудес світу - досконалі архітектури! споруди гігантських розмірів, створені розумом і руками тисяч майстрів, які мріяли навіки залишити про себе пам'ять. На жаль, не всі пам'ятки людського розуму збереглися, але згадки про них передаються від покоління до покоління.



ПЕРШЕ ЧУДО

Єгипетські піраміди. Спеціально збудовані для поховання єгипетських фараонів, починаючи з III ст. до н. е. Ці піраміди ще й досі стоять у Лівійській пустелі. Арабська приказка говорить: "Все на світі боїться часу, проте час боїться пірамід".


ДРУГЕ ЧУДО

Храм Артеміди в Ефесі. Споруджений на честь грецької богині полювання Артеміди (VI ст. до н. е.). Древні високо цінували його красу і пишноту. Протягом віків храм не раз руйнували, а багатства викрадали грабіжники.


ТРЕТЄ ЧУДО

Галікарнаський мавзолей. Міститься у столиці Карійського царства (нині місто Бодру у Туреччині). Пишну триповерхову гробницю з мармуру звеліла збудувати дружина царя Мавсола після його смерті (IV ст. до н. е.).


ЧЕТВЕРТЕ ЧУДО

Висячі сади Семіраміди у Стародавньому Вавилоні. Щоб потішити свою дружину, цар Навуходоносор звелів спорудити штучні гори, на яких росли дерева, кущі, квіти (VII ст. до н. е.). Ці штучні гори мали наскрізну будову: всередині галерей, утворених колонами, містилися ґроти, у колонах ховалися труби, по яких піднімали воду з Євфрату... З роками повені зруйнували славетні сади.


П'ЯТЕ ЧУДО

Статуя Зевса. Двадцятиметрова статуя Зевса Олімпійського, вирізьблена з мармуру у V ст. до н. е. знаменитим грецьким скульптором Фідієм. Головний бог греків сидів на троні в золотому плащі, із золотим вінком на голові. За переказами, статуя Зевса згоріла.


ШОСТЕ ЧУДО

Статуя Геліоса в Родосі. Гігантська бронзова статуя бога Сонця Геліоса, споруджена на острові Родос, що в Егейському морі. Вона стояла над входом у порт (III ст. до н. е.). За переказами, кораблі з вітрилами вільно пропливали між ногами Колоса. Колос був зруйнований під час землетрусу.


СЬОМЕ ЧУДО

Маяк на острові Фарос поблизу Александрії, збудований близько 280 р. до н. е. Світло вогнища, що палало на вершечку маяка, вказувало шлях кораблям. Александрійський маяк був зруйнований землетрусом.

"Весела Абетка" - складова великого сайту "Українське життя в Севастополі".
Ідея та наповнення - Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ.