9 ПРАВИЛ ДЛЯ МАМ ХЛОПЧИКІВ

Lena Levsky

Lena Levsky

Ми росли і ростемо без тата. Іншими словами, я мати-одиначка. І з самого початку я розуміла: мені доведеться бути якоюсь особливою матір'ю, щоб вщент рознести безглуздий стереотип про те, що неповні сім'ї = неблагополучні ...
Я працювала над довірою свого сина з самого його народження. І продовжую. Бо знаю: вона губиться в один момент, хоча заробляється роками.
За ці вже майже 14 років материнства сформулювала для себе основні закони цієї довіри:

1. Ніколи не смійтеся над сином.

Для чоловіка насмішка жінки завжди травма, насмішка матері — це дуже глибока травма. Неважливо, посмієтеся ви над тим, що він випадково надів штани на ліву сторону, над тим, що криву собаку намалював або над тим, що зізнався в любові дівчинці за сусідньою партою. Ваша насмішка запам'ятається на все життя!
І ніколи не буде прощена.

2. Завжди відповідайте на всі його запитання.

В будь-якому віці! І ніяких «тому що гладіолус» або «виростеш — дізнаєшся»! Завжди — на все. Не знаєте відповіді — так і скажіть. Потім дізнайтеся — та дайте відповідь. Стривожились? Питання дитини змусило вас червоніти? Чудово — тепер ви можете проаналізувати ще один свій комплекс. Адже це ваш комплекс. Не впроваджуйте його в психіку своєї дитини. Дайте відповідь, що питання поставив вас в глухий кут і вам потрібно зібратися з думками. Попросіть відстрочку для відповіді. Діти зазвичай легко її дають.

3. Просіть у сина ради, приймаючи рішення.

Ви не уявляєте собі, з якою легкістю іноді дитина може вирішити вашу «дорослу» проблему, над якою ви билися не один рік! Будь-яку! Від «якою має бути наша майбутня квартира» до «чому я весь час сварюся з ким-небудь» і «що я роблю не так». Так хлопчик вчиться бути чоловіком, опорою і приймати рішення. А ви демонструєте йому свою довіру і повагу.

4. Забудьте слова «Я ж тобі казала!».

Навіть якщо говорили, а він не послухав — припиніть цю пісню! Назавжди. Ви не маєте права змагатися з дитиною в чому б то не було, а «я ж казала» — це саме змагання, в якому мати радіє «перемозі»... Ви були праві? Радійте мовчки! Він сам все зрозуміє.

5. Хваліть.

Захоплюйтеся без жодних а й «тільки от тут підправити». Просто — «круто!». Ваша дитина все робить круто! Коли він виросте — він сам побачить, що потрібно було «підправити».

6. Підтримуйте будь-яку його мрію.

«Хочу бути підводним археологом» — круто! Купуйте книжки по темі. А тепер «хочу бути художником». Теж круто! Купуйте книжки по темі. А потім «хочу бути інженером»... Схему зрозуміли? Круто! Повірте, по-справжньому він визначиться тільки років до 20.

7. Якщо дитина плаче...

Це означає, трапилася біда. Нікчемна для вас (в садку дали жахливу рисову кашу замість улюбленої гречки), але гігантська для нього! Для нього будь-яка біда — гігантська. Тому що світ дитини ще зовсім невелика, щоб каша загубилася в його масштабах ... А якщо трапилася біда — ви повинні заспокоїти! Скільки б років дитині не було. Ви зобов'язані заспокоїти! Це догма, закон вашого майбутнього з ним взаєморозуміння: дитина не повинна невтішно плакати. Ніколи.

8. Не читайте йому нотацій.

Сподіваюся, тут коментарі не потрібні.

9. Ви завжди на його боці.

Не тільки на словах. Але й на ділі. Ви ніколи не підтакує вчителям, які скаржаться на нього, ніколи не кричите на нього «за компанію» з іншими членами сім'ї. На людях — він завжди правий. Ваш син завжди правий!
І ось тоді він, можливо, не побоїться запитати вас про сокровенне. Тому що буде знати, що ви не станете кричати на нього: «Це що ще за питання ?!» або «Як тобі не соромно!» Тому що буде вам довіряти. Іншими словами, він буде в вас впевнений. Мрія будь-якої матері. Її можна досягти.

Автор: Аліна Бєлковська

"Весела Абетка" - складова великого сайту "Українське життя в Севастополі".
Ідея та наповнення - Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ.