Ганна ЧЕРІНЬ
КАЗКИ МОЛОДОЇ БАБУСІ

БАБУСЯ НІНА

Петрусева мама каже, що колись бабусі були старі, а тепер молоді. От хоч би взяти й Петрусеву бабусю Ніну. Їй сорок вісім літ. Петрусь це знає, бо нещодавно святкували бабусин день народження. І їй поставили на торт тільки вісім свічок - стільки, як і Петрусеві, коли святкували його день народження. Але до тих восьми свічок для бабусі ще треба додати чотири десятки, тільки вони зайняли би ввесь торт, і бабуся не змогла б їх усі погасити одним духом.
- Сорок вісім літ - це страшенно багато... - замислився Петрусь. - Ти, бабусю, таки дуже стара...
- Ні, я ще не стара! - задерикувато відповіла бабуся. - Он як ми йдемо на прогулянку, ти за мною не встигаєш. То ти старий!
Петрусь добре знав, що він не старий, але не знав, що відповісти бабусі, і тому запитав з цікавістю:
- А коли ти, бабусю, будеш стара?
- Я ніколи не буду стара! - засміялася бабуся. І Петрусь їй вірив. Бабуся Ніна виглядає майже так, як мама, - струнка, худенька, щоранку робить руханку й маму до того підганяє, а в школі навчає гімнастики в старших клясах. Одна з її учениць їде на Олімпійські змагання.
З допомогою калькулятора Петрусь вирахував, що бабуся Ніна вшестеро старша від нього. Але коли він це сказав бабусі, вона, як завжди, знайшла чим відповісти:
- А скільки тобі буде літ через чотири роки?
- Дванадцять. А тобі, бабусю, аж 52.
- Добре, добре. Ану, вирахуй, у скільки разів я буду старша від тебе тоді? Петрусь поділив 52 на 12 і одержав чотири з чимось.
- Бачиш - ми вже ближче одне до одного. А скільки тобі буде літ через вісім років?
- Шістнадцять, а тобі - 56. Бабусю, невже мені буде шістнадцять літ? Тоді вже я кінчатиму гімназію, і ти будеш мене навчати гімнастики...
- Не знаю, чи я ще тоді буду вчити, але можливо... І от як ти поміркуєш над цифрами, то пересвідчишся, що через вісім літ я буду тільки в три з половиною рази старша від тебе.
- А через 10 літ? Тоді, як я ітиму в університет?
- Тоді тільки в три рази... А через двадцять літ тобі буде 28, а мені, як Бог дасть, - 68. І тоді я буду тільки, може, в два з половиною рази старша від тебе...
- То, може, ми, бабусю, зовсім порівняємося?
- Ніколи! - засміялася бабуся. - Ти завжди будеш на 40 літ молодший від мене, а я на стільки саме літ старша. Через двадцять літ ти будеш вусатий, бородатий і одружений...
- Одружений? Я зовсім не хочу одружуватися!
- Побачимо, що ти скажеш через двадцять літ. А поки що рости й учися й поменше сиди при телевізорі.
- О, якщо так, то розкажи мені, бабусю, якусь нову казку. Бабуся ввімкнула звукозаписувач, щоб казка не пропала, і почала...

"Весела Абетка" - складова великого сайту "Українське життя в Севастополі".
Ідея та наповнення - Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ.