Чому дитина лізе в бійку

Якщо маля прийшло зі школи з синцем під оком, а вас викликають до директора, тому що в іншого маляти вибито два зуби, то не варто відразу вже винити себе у вихованні чада й забороняти йому спілкуватися з усіма, хто ви вважаєте, так чи інакше, погано на нього, що впливають.

Агресивність — риса властива всім. Діти тут не виключення. Тільки от дорослі можуть якось контролювати цей стан, діти ж ні. В агресії є протилежні реакції — слізливість, страх, замкнутість. Однак ці реакції виглядають куди менш поважними. Кожна мама хоче, щоб дитина виросла чоловіком, а не тюхтієм. Так що не варто забороняти синочку битися. По-перше, згадайте себе в дитинстві. Хіба ви не билися? Хіба заборони не провокували вас на вчинок? По-друге, за допомогою бійок дитина вчиться взаємодіяти з навколишнім світом. Постарайтеся не вішати на дитину зайві заборони, постарайтеся навчити його вирішувати конфлікти, не заміряючись ні на чию гідність.

Так чому ж дитина лізе в бійку?

Йому не вистачає уваги

Взаємозв’язок між черговою бійкою й часом, які приділяють батьки на спілкування з ним очевидна. Улазячи в чергову бійку, чадо намагається вами маніпулювати. Хоча може бути й не вами, а яким-небудь симпатичним дівчатком. Що ж, спробуйте пояснити йому, що дівчину можна вразити й залучити якось інакше.

Чадо себе не любить

Можливо, дитина зайняла позицію «я поганий». Поведінка тоді його легке пояснюється. Перша ознака — такі діти дуже болісно реагують на критику.

Страх

Забіяками частенько стають боягузи. Припустимо, у маляти був неприємний досвід спілкування з однолітками. Починаючи бійку, він захищається від повторення ситуації. Адже для дитини принцип «мене бояться — значить мені можна не боятися» цілком логічний і очевидний.

Інші діти його дражнять

Виховуйте в дитині впевненість, що він завжди може знайти підтримку у вашій особі. Якщо за в нього буде міцний «тил», він стане простіше ставитися до інших. Тільки не переборщіть. Усяке буває. Дитина може неправильно вас зрозуміти й ви станете не тилом а жилеткою, у яку можна поплакатися.

Маляті потрібно виплеснути погану енергію

А як думаєте, де вона береться? Звичайно ж, вдома. Тато лається з мамою. Мама зривається на дитині. Це дуже важко для дітей.

Дитина гіперактивна

Це дуже складний випадок. Вони завжди перебувають у стані високого тонусу. І бійка відмінний спосіб трохи розрядитися. У цьому випадку вести дитину до фахівця потрібно якомога раніше. Корисно буде зайняти дитину чимось, що потребує багато енергії. Нехай у хокейну секцію походить або в басейн.

"Весела Абетка" - складова великого сайту "Українське життя в Севастополі".
Ідея та наповнення - Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ.