ХОЧЕШ - ВІР, А НІ - ТО ПЕРЕВІР - 104

ЧИМ ЗАЙМАЮТЬСЯ КОНХІОФІЛІСТИ?

Для початку давайте розставимо всі крапки над «і». Конхіофілія (або ще конхіліоманія, конхіологія, конкологія) – колекціонування різноманітних мушель.

Цією нехитрою, але дуже цікавою справою займалися видатні люди різних часів: відомо, наприклад, що одним із найзатятіших фанатів конхіофілії був видатний філософ та письменник Еразм Роттердамський (1469—1536). У XVII та XVIII століттях збирання мушель стало модним і престижним в аристократичному середовищі. Наявність власної колекції мушель свідчила про витонченість смаків людини. Свої колекції черепашок обожнювали король Франції Людовік XIII, король Данії Християн VI, австрійська імператриця Марія-Тереза, російський імператор Петро I, японський монарх Хірохіто. В історії конхіофілії помітний слід залишила діяльність голландця Еберхарда Румфіуса. Він був ботаніком і захоплювався конкологією, провів більшу частину життя в Індонезії, де здобув глибокі знання про раковини Індійського і Тихого океанів, які описав у своїй книжці, виданій 1705 року.

***

Перша зубна щітка з’явилась 1498 року

***

Перша поштова скринька була встановлена у 1653 році

***

Перше колесо винайшли більше 3500 років тому

***

Оперна співачка Cоломія Kрушельницька вперше виконала арію Чіо-Чіо-Сан в “Мадам Батерфляй”. Джакомо Пучіні сказав, що вона - найкраща у світі Чіо-Чіо-Сан.

***

Митрополит Андрій Шептицький вільно володів 17 мовами.

***

Частину грошей на видання книги про славу української пісні (згадаємо лише наш "Щедрик", який під назвою "Carol of the bells" панує над Америкою в різдвяні дні) дав єврей Сорос.

***

Друга частина родового прізвища Мазепи - Колединський

***

До розділу "Читанка"

Ой, як цікаво! Хочу ще!

"Весела Абетка" - складова великого сайту "Українське життя в Севастополі".
Ідея та наповнення - Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ.