2
ХОЧЕШ - ВІР, А НІ - ТО ПЕРЕВІР - 120

***

Український військовий клуб імені гетьмана Павла Полуботка — українська військова громадсько-політична організація самостійницького спрямування, створена Миколою Міхновським та його прихильниками, що діяла в Україні у березні-липні 1917 року і мала на меті українізацію військових частин, дислокованих на території України, та створення українських збройних сил.

***

Перша світова війна спричинила величезні матеріальні втрати та людські жертви, що їх змушений був зазнавати український народ, захищаючи, по суті, чужі інтереси. По території України на 615 км простягнувся один з найбільших фронтів — Південно-Західний. У 1916 році був створений Румунський фронт, частина якого також дислокувалася на українських теренах. За статистичними даними на початок 1917 року із 6 798 000 військовиків діючої російської армії і 2 260 000 солдатів, що перебували в запасних частинах, українці становили близько 3 500 000 чоловік. Таким чином російське військо складалося з українців на 40 %, а Чорноморський флот — на 65 %.

***

Національний дендрологічний парк «Софіївка» — парк Ботанічного саду Національної академії наук України, розташований у північній частині міста Умань Черкаської області, обабіч ріки Кам’янки. На сьогодні — це місце відпочинку. Щорічно його відвідують біля 500 тисяч чоловік. Площа — 168,9 га.«Софіївка» є визначним пам’ятником краєвидного типу світового садово-паркового мистецтва кінця XVIII — першої половини XIX ст. В ній росте понад 2000 видів дерев і кущів (місцевих і екзотичних), серед них: болотяний кипарис, сосна Ваймутова, тюльпанове дерево, платан, гінкґо, смерека та багато інших. Колективом парку видано каталог рослин, в якому нараховується 1994 таксони з них 1220 деревних і кущових порід та 774 трав’янистих рослин в тому числі 25 таксонів ліщин, 24 — буків, 41 — ялин, 44 — ялівці, 100 — ліан, 320 — троянд, 57 — рододендронів, 376 — ґрунтопокривних та 98 — квіткових рослин.
Парк розташований за адресою: Черкаська область, м. Умань, вул. Київська, 12-а. З 1980 року, директором дендропарку є доктор біологічних наук, професор Іван Семенович Косенко.

У 1985 році мала планета № 2259 отримала назву «Софіївка» на честь уманського парку.

Чи знаєте ви, що…

…салат з «історичною» назвою «Цезар» не має жодного стосунку до римського імператора, як можна було би подумати. Придумав і назвав його американець італійського походження Цезар Кардіні. Він за часів «сухого» закону в Америці – у 1924 році – мав свій невеликий ресторанчик «У Цезаря», і якось до нього завітали гості з Голівуда, які хотіли «достойно» відсвяткувати День незалежності. «У Цезаря» спиртного було вдосталь, а ось з їжею, якої постійно вимагали численні гості, була проблема. Кухарю нічого іншого не залишалося, як швидко приготувати якусь страву з тих продуктів, які були.
Американець Цезар Кардіні натер салатну миску часником, поклав туди листя салату, налив оливкової олії, розбив яйця, які варилися хвилину, додав тертого сиру, лимонний сік, зелень, трохи посмажив грінки і додав декілька крапель вустерського соусу. Саме це і є класичний рецепт салату «Цезар». Салат надзвичайно сподобався гостям, і страва дуже швидко стала популярною.
Сьогодні відомий салат «Цезар» готують зовсім не за класичним рецептом. Тепер він має стільки варіацій, скільки є кухарів.

Салат «Цезар»

Свіжа капуста, курка, твердий сир, грецькі горіхи, сухарики з білого хліба, майонез, сіль, зелень.
Нашаткувати капусту, порізати дрібними кубиками сир, м’ясо курки, крупно нарізати горіхи. Все перемішати, заправити майонезом, додати сіль, зелень.

Як вибрати парфуми
Неповторний образ жінки створює не лише оригінальна сукня, високі підбори, модна зачіска й прикраси, а й парфуми.
Колись вважалося нормальним, якщо леді роками користувалася одними й тими ж духами. У час, коли існує море різноманітних пахощів — вечірніх, щоденних, святкових, романтичних, легких, солодких і терпких, гріх не спробувати кожен.
Золоте правило, яке мають знати всі жінки: одні й ті ж парфуми по-різному пахнуть на різних людях. Отож «випробуйте» запах на собі. І не в один момент, бризнувши на зап’ясток, а принюхуючись до пахощів протягом дня. Ніколи не випробовуйте більше трьох ароматів. Інакше ваш нюх «заплутається». А ще алкоголь в організмі до невпізнаваності змінить запах духів на вашій шкірі.
Вибирати запах треба, бризнувши на відстані кількох сантиметрів на картонну смужку-пробник. Нюхають спочатку зблизька, а потім ніби збоку, відвівши руку вправо сантиметрів на 30. Експерти стверджують, що саме так запах «розкривається». Хоча найкраще основний його тон проявляється через годину. Але не забувайте, що духи взаємодіють не з картоном, а з вашою шкірою.

Ніколи не розтирайте духи чи туалетну воду на зап’ястку. Вибираючи аромат зважайте на погоду — волога й дощова «обтяжує» пахощі, суха й сонячна швидко «вивітрює». Якщо ж ніяк не можете вибрати «свій» парфум, попросіть їхній «пробник» у магазині, вранці напахтіться і принюхуйтеся протягом дня. Якщо у другій половині дня з’явиться бажання ще раз вдихнути пахощі — парфум ваш.

Вбиральня тепер теж має музей

На Печерську, в Башті №5 відкрився єдиний в Україні «Музей історії вбиральні».

У його експозиції зібрано кілька сотень таких необхідних для побуту предметів — від нічних «ваз», «параш», горщиків до унітазів із сенсорним управлінням. Є й мініатюрна колекція із 300 унікальних унітазів. У музеї знаходяться матеріали з історії виникнення туалетних кімнат, цікаві історії, пов’язані з їхнім «осучасненням» у минулих століттях. Перших відвідувачів музею найбільше зацікавив розділ «Сантехніка майбутнього», в якому представлені сенсорні, «співаючі», «розумні» й просто дивовижні за формою унітази. Працівники музею навіть дозволили відвідувачам на них «зробити примірку», щоправда, «всуху».

Підтекст китайських імен

У Китаї майже 2 мільйони людей носять прізвище Го, яке зображується ієрогліфом, що має значення «держава».
Нині тут у моді називати дітей іменем Цин — «державне свято» (День створення КНР), 406,8 тисячі людей мають ім’я Гоцин, 9 тисяч носять прізвище Шиї — (1 жовтня, тобто День створення КНР), 7 тисяч мають таке ж ім’я. Крім того, повідомляє Інтернет-видання Utro, майже мільйон китайців записують своє ім’я Цзеньго двома ієрогліфами, що означають «побудова держави», у 321 тисячі дорослих людей таке прізвище.

Я теж хочу, але зачекай трошки. Ой, як цікаво! Хочу ще!

"Весела Абетка" - складова великого сайту "Українське життя в Севастополі".
Ідея та наповнення - Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ.