9 2
ХОЧЕШ - ВІР, А НІ - ТО ПЕРЕВІР - 156

Гепард встановив світовий рекорд

Самка гепарда встановила новий світовий рекорд у забігу на сто метрів серед тварин у США, пробігши дану дистанцію за 6,13 секунди.

Забіг проходив у зоопарку американського міста Цинциннаті.  
Восьмирічна самка гепарда Сара побила попередній світовий рекорд, поставлений у 2001 році гепардом з ПАР.
Як повідомив організатор забігу, для встановлення рекорду Сара використала три спроби. Щоб гепард не збився з доріжки, співробітники зоопарку використовували приманку, аналогічну до тієї, яку використовують на собачих перегонах.

Зазначимо, що самка гепарда пробігла стометрівку на три секунди швидше, ніж найкращий бігун серед людей — уродженець Ямайки Усейн Болт. Його час на цій дистанції склав 9,58 секунди.

З’явилася нова гігантська рослина

На Філіппінах у гірській місцевості виявили новий вид гігантських м’ясоїдних рослин, вони живляться дрібними гризунами та комахами і мають пащі у формі глечика. Паща рослини виявилася більшою, ніж у всіх м’ясоїдних рослин, і здатна проковтнути і перетравити щурів.

Крім того, вчені під час експедиції виявили в цьому районі дивні рожеві папороті та блакитні гриби, які поки що не вдалося ідентифікувати.
Чутки про нові види рослин з’явилися в 2000 році, коли християнські місіонери, намагалися піднятися на гору Вікторія. У 2007 році в цьому районі працювала експедиція біологів, яка нічого подібного не виявила.
Новий вид м’ясоїдних рослин отримав назву Nepenthes attenboroughii на честь британського натураліста Девіда Аттенборо. Зразки нових видів рослин направлено в гербарій державного Філіпінського університету.
Крім того, під час експедиції команда біологів виявила ще одну хижу рослину — Nepenthes deaniana, яку в дикій природі ніхто не бачив протягом 100 років, а єдиний відомий з існуючих екземплярів цього виду був загублений в 1945 році під час пожежі в гербарії.
М’ясоїдні рослини — представники рослин, адаптованих до лову і перетравлювання невеликих тварин, в основному комах, які доповнюють нормальне автотрофне харчування (фотосинтез) однією з форм гетеротрофного харчування.

Названо найсухіше місце на Землі

Астрономи знайшли найсухіше, найхолодніше і найбезвітряніше місце на Землі, з якого можна вести астрономічні спостереження й отримувати знімки космосу втричі чіткіші, ніж будь-де на планеті.

Це місце знаходиться в координатах 81,5 градуса південної широти і 73,5 градуса східної довготи на висоті 4,053 тисячі метрів над рівнем моря. Точка знаходиться на одній з вершин гірського хребта, який зветься Хребет А, що підноситься над Антарктичним плато так званої Австралійської антарктичної території. Середня температура в зимовий період тут становить мінус 70 градусів за Цельсієм, а кількість вологи в усьому атмосферному стовпі над цією точкою в конденсованому стані буде завтовшки не більше людської волосини.
Крім того, це місце надзвичайно безвітряне, а це означає, що тут практично ніколи не змінюється погода.
Фотографії зоряного неба, зроблені з Хребта А, повинні бути щонайменше втричі чіткішими, ніж ті, що можна отримати на найкращих сучасних наземних обсерваторіях у Чилі і на Гаваях.
Антарктида вже давно цікавить астрономів як місце для базування обсерваторій. Ще в 2004 році вчені з Університету Нового Південного Уельсу показали, що завдяки унікальним атмосферним умовам якість знімків, зроблених за допомогою наземних телескопів в Антарктиді, може бути анітрохи не гіршою, ніж одержуваних за допомогою космічного телескопа «Hubble».
Команда дослідників з Австралії і США спробувала знайти найкращу точку для розміщення обсерваторії на території Антарктиди.
Для цього команда вчених скомбінувала дані супутникових спостережень і наземних метеорологічних станцій, обробка яких за допомогою кліматичних моделей дозволила визначити фактори, що впливають на якість астрономічних спостережень — хмарність, температуру, яскравість неба, вологість, швидкість вітрів і турбулентність атмосфери.
Іншим перспективним місцем для розміщення телескопа є так званий Купол С, також розташований на Антарктичному плато. Уряд Австралії вже запланував побудову тут обсерваторії із дзеркалом діаметром 2,5 метра до 2012 року. Телескоп буде побудований за участі Франції та Італії, які фінансують спільну полярну станцію Конкордія.

Ой, як цікаво! Хочу ще!

"Весела Абетка" - складова великого сайту "Українське життя в Севастополі".
Ідея та наповнення - Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ.