ХОЧЕШ - ВІР, А НІ - ТО ПЕРЕВІР - 38

ЯК З ВІДРА

Хто хоч раз потрапив під тропічну зливу поблизу екватора, той назавжди зрозумів вираз "ллє, як з відра". Бо дощ тут - мов небесний водоспад, крізь який нічогісінько не видно. І грім так гуркоче, що навіть в будинку важко почути співрозмовника.

ТРАДИЦІЙНЕ СВЯТО

29 липня - свято дощу в місті Уайсберзі (США). Усі його жителі збираються вранці на міському майдані. Дочекавшись перших крапель дощу, вони розкривають парасолі й задоволені йдуть додому: і цього разу дощ не порушив традицію. Адже починаючи з 1870 року він регулярно радує городян - випадає 29 липня щороку.

НЕЙМОВІРНА МОКВА

"Наймокріше" місце на землі - селище Черапунджі в південному передгір'ї Гімалаїв. Щороку тут випадає 12 тисяч міліметрів опадів. Порівняйте: у Києві норма - 600 міліметрів.

ЛІЛІПУТИК

Полюс посушливості нашої планети знаходиться в місті Ваді-Хальфа (Африка), де випадає всього 1 міліметр дощу. З 1955 по 1976 рік тут не було жодної краплі опадів.

СПРАВЖНЄ ДИВО

Із звичайної кам'яної солі споруджено всі будинки (і фундаменти, і стіни, і дахи), стародавню фортецю і високий мур довкола неї в місті Фазі в алжирській Сахарі. Ніхто не боїться, що вони "розчиняться", коли піде дощ. Бо дощ тут - справжнє диво, а історія міста налічує вже багато століть.

СУХИЙ ДОЩ

Дощ буває і сухим. У пустелі Сахара людина бачить краплі над головою, але не намокає. Бо через спеку вони випаровуються, не долетівши до землі. Повітря тут таке сухе, що свіжий хліб за один день перетворюється на сухар, а вранішня газета увечері ламається на шматки і розсипається.

НА ЗАМОВЛЕННЯ

У північно-західній частині Китаю, у провінції Юньнань, можна замовити дощ. Для цього треба тільки крикнути. Чим більший галас - рясніший дощ.
Гірські озера дуже насичують повітря вологою. І досить невеликого струсу - голосно мовленого слова, аби утворилися дощові краплі.

БАЖАНИЙ ГІСТЬ

Країна Республіка Ботсвана знаходиться в пустелі Калахарі. На гербі цієї держави написано: "Хай буде дощ!", адже від постійних посух дуже страждають місцеві жителі.


До розділу "Читанка"

Ой, як цікаво! Хочу ще!

"Весела Абетка" - складова великого сайту "Українське життя в Севастополі".
Ідея та наповнення - Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ.