ХОЧЕШ - ВІР, А НІ - ТО ПЕРЕВІР - 72

***

Людина - єдиний примат, який має білки очей. У всіх інших мавп очі зовсім чорні. Через це визначити по очах мавпи її наміри й емоції абсолютно неможливо, як і напрямок погляду.

***

В Америці щороку використовують 17 тон золота на весільні обручки.

***

У бжоли 5 очей.

***

Нюхання бананів або яблук допомагає втратити вагу.

***

Найбільшу спадщину, будь-коли залишену собаці, - 30 млн. доларів заповідала в 1931 р. своєму пуделю Тобі Елла Вендель з Нью-Йорка, США.

***

У Новій Зеландії є гора, яка називається: Taumatawhakatangihangakoauauotamateaturipukakapiki maungahoronukupokaiw en uaitnatahu.

***

Yайдовше слово в англійській мові має 1,913 букв і є назвою хімічної формули C1289H2051N343O375S8

***

Батьківщиною більярду, за одними даними, є Індія, інші вважають, що гра народилась у Китаї. В Європі вперше згадку про більярд знаходять у XVI столітті. Навіть сам король Карл ІХ у знамениту Варфоломіївську ніч (1572 р.) грав у більярд.
Слово "більярд" походить від французького слова bille - куля. Перші правила у 1674 році видав у Ліоні Етьєн Луазон (щоправда, вони були не дуже зрозумілими). Їх автор зазначав, що більярд не лише приємний для розуму, але й корисний для здоров'я.

***

Нова ера в історії Олімпіад розпочалася з ініціативи П'єра де Фреді, барона де Кубертена, 6 квітня 1896 р., коли в Афінах відкрилися перші Олімпійські ігри сучасності.

***

Рекордне число учасників літніх Олімпійських ігор зафіксоване 1996 року в Атланті, США: усі 197 національних олімпійських комітетів надіслали своїх представників і загальне число спортсменів досягло 10744 (7060 чоловіків і 3684 жінки).

***

У 1952 р. подивитися змагання зі стрибків із трампліна в Холменколлені (Осло, Норвегія) зібралося 104102 чоловік.

***

У жінок наймолодшою олімпійською чемпіонкою була Кім Юнмі (Південна Корея): у 1984 р. у віці 13 років і 85 днів вона стала переможницею в естафеті на дистанції 3000 м у шорт-треку.

***

До розділу "Читанка"

Ой, як цікаво! Хочу ще!

"Весела Абетка" - складова великого сайту "Українське життя в Севастополі".
Ідея та наповнення - Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ.