ХОЧЕШ - ВІР, А НІ - ТО ПЕРЕВІР - 9

Одна доросла яблуня за літній день випаровує приблизно 30 відер води, а за весь вегетаційний період до 3000 відер, або 50-60 відер на кожний квадратний метр площі саду.

***

Є виноград з безнасінними ягодами. Його вирощують переважно в республіках Середньої Азії. Висушені безнасінні ягоди винограду відомі під назвою
кишмиш.

***

Туш виготовляють з сажі, яку добувають, спалюючи олію з насіння технічної рослини - кунжуту.

***

Біла акація завезена в Європу з Північної Америки в кінці XVIII століття, а на Україну-тільки на початку минулого століття.

***

В перуанських пустинях трапляється "крокуючий" кактус. Замість коренів у нього відростки, вкриті гострими шипами. Гнаний силою вітру, він може мандрувати на великі віддалі. Всі необхідні для життя речовини засвоює з повітря.

***

Вирощені з насіння кущі вперше цвітуть на 3-10 році життя, а дерева-в 10-20-річному віці.

***

Дерева не тільки прикрашають міста і села, збагачують повітря киснем, а й зменшують шум на вулицях. При проходженні звукової хвилі гілля дерев починає коливатися, і сила звуку меншає.

***

В районі Панамського перешийка ростуть свічкові дерева. Таку назву вони дістали тому, що запалені плоди їх горять рівним, без кіптяви, полум'ям. Плід свічкового дерева горітиме стільки ж, скільки і звичайна стеаринова свічка.

***

Плоди свічкового дерева формою нагадують банани, тільки вони рівніші і довші. Вони містять до 60% жиру.

***

Поверхня листків усіх плодоносних дерев саду на площі 1 га становить 30-40 тисяч м2 (3-4 га).

***

Глибоко посаджене дерево погано розвивається. Якщо ж дерево посадити мілко, то оголятимуться корені, від чого дерево може загинути. Тому дерева садять так, щоб коренева шийка була на рівні поверхні грунту.

***

До розділу "Читанка"

Ой, як цікаво! Хочу ще!

"Весела Абетка" - складова великого сайту "Українське життя в Севастополі".
Ідея та наповнення - Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ.