Етимологія назв континентів

Африка
Перші католики використовували назву Africa terra - "земля Afri" (або "Afer") - для північної частини континенту (територія сучасного Тунісу). Походження Afer, можливо, від арабського слова, що означає "пил"; племені Afridi, що знаходиться у Північній Африці навколо області Carthage; від грецького aphrike - "без холоду"; від латинського aprica - "сонячний".

Америка
Названа на честь італійського дослідника Амеріго Веспуччі, який додавав своє власне ім'я у назвах на картах і продавав їх у Новий Світ, де приймали ці назви на віру.

Азія
У ранні часи термін "Азія" відносився лише до маленького регіону, відомого сьогодні як Анатолія (частина Туреччини). Пізніше ця назва стала означати набагато більшу область землі, з якою її пов'язують сьогодні.
Етимологію слова можна тільки припускати. Найбільш можливе походження від семітського кореня "Asu", що означає "сходження" чи "світло" по відношенню до сонця. Таким чином Азія означає "Східна Земля".

Австралія
З латинської Terra Australis Incognita - "Невідома Південна Земля"

Європа
Слово "Європа" стосувалось тільки маленької області на території сучасної Фракії у Туреччині. Пройшовши крізь віки, ця назва стала означати цілу частину світу.
Остаточна етимологія грецького слова "Europa" невідома. Проте найбільш можливе походження від семітського кореня "Ereb", який означає "темрява" чи "захід" стосовно західного місцерозташування області відносно Месопотамії, Левантійського узбережжя, Анатолії та Босфору. Таким чином, слово означає "Земля заходу сонця" чи "Західна земля".
Антична цивілізація пропонує народну етимологію. У грецькій міфології Європа була дочкою фінікійського короля Агенора. Коли Зевс побачив її, він перетворився на ніжного білого бика й наблизився до неї та її друзів. Вона забралась на спину бика і вони попливли до острова Крит, де вона закохалась у Зевса і мала від нього трьох синів (Міноса, Радамантуса і Сарпедона, перші два разом з Аяксом були трьома суддями підземелля).

Джерело: http://www.fact-index.com/

"Весела Абетка" - складова великого сайту "Українське життя в Севастополі".
Ідея та наповнення - Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ.