КВІТКОВИЙ КАЛЕНДАР

ОРХІДЕЯ
З листопада - 12 листопада

Жодна з екзотичних квіток не привертає до себе такої уваги, якорхідея.Ця квітка прекрасна, елегантна й водночас таємнича та загадкова. Такі й люди, народжені в цей час.
Орхідеї відрізняються вродою, добрі й справедливі, живуть за законами совісті, працьовиті й терплячі. Спілкування з ними робить людей кращими.
Щоправда, людям цього знака властиві сумніви й вагання, які можуть призводити до конфліктів з близьким оточенням.
Одна з давньогрецьких легенд розповідає, що якось богиня Афродіта спустилася з високого Олімпу, щоб самотньо поблукати зеленими галявинами, уквітчаними різнобарв'ям весняних квітів. Вона замріяно сіла над тихим джерелом з кришталево чистою водою, слухаючи його ніжний срібноголосий спів. Потім богиня скинула свої черевички та пішла босоніж по м'якій зеленій траві. Ніжна, по-весняному тендітна травичка ласкаво лоскотала їй ноги, мов бісером, обсипаючи крапельками холодної ранкової роси.
А черевички так і залишилися лежати серед зелених запашних трав і вогнистих медвяних квітів. Через деякий час вони проросли, випустили пружні стебла із широким листям, а на початку літа на верхівках стебел розкрилися небаченої краси квіти, що формою губи-пелюстки нагадували взуття самої богині краси. Цей вид орхідей так і називають "венерині черевички".


ПІВОНІЯ
13 листопада - 22 листопада

Недовгий вік у цієї квітки, проте людям, народженим під цим знаком, можна не турбуватися про своє здоров'я: вони витривалі й можуть багато та плідно працювати, якщо будуть розумно організовувати працю та не забувати про відпочинок. Живуть люди цього знака довго, їх люблять у сім'ї та в колективі.
У Півоній складеться все добре й навіть дуже добре, якщо вони будуть стриманішими та мовчазнішими.
Про півонію йдеться в одній із стародавніх грецьких легенд.
Якось богиня Флора - володарка земного світу - зібралася в далеку мандрівку. На час своєї відсутності богиня хотіла залишити заступника, тому зібрала всі квіти, щоб ті самі вибрали його. Квіти лісів і садів, луків і полів були зачаровані дивовижною красою та витонченістю троянди й воліли саме її обрати на цю посаду, але півонія вважала, що кращої та гіднішої від неї немає ніде. Вона зневажливо дивилася на троянду, бундючилась і червоніла щосили, щоб тільки перевершити її кольором і красою.
Така поведінка півонії страшенно всіх обурила і квіти обрали на заступницю богині ніжну та скромну троянду. А Флора, щоб покарати півонію, наказала:
"Нехай ця чванлива й марнославна квітка назавжди залишиться такою ж надутою та порожньою. Нехай жоден метелик не дарує їй своїх цілунків, нехай жодна дівчина не прикрасить нею своїх грудей".


ГЛАДІОЛУС
23 листопада - 2 грудня

Гладіолус - вишукана квітка, але люди, народжені під цим знаком, як правило, не відрізняються особливими талантами. Проте вони старанні та працьовиті й можуть досягти чималих успіхів, у них геть відсутнє почуття заздрості, не вміють вихвалятися своїми досягненнями, а також співати дифірамби іншим. З ними варто дружити, працювати, любити їх. Любов Гладіолуса - те саме, що лебедина любов: одна й на все життя.
У перекладі з латинської мови гладіолус - означає меч. Тому стародавні римляни вважали його квіткою гладіаторів. Існує така легенда. Жорстокий римський полководець захопив у полон фракійських воїнів і наказав зробити з них гладіаторів.Першимимализмагатися найвідважніші, найспритніші воїни Севт і Терес, які до того ж були вірними друзями. Полководець наказав їм змагатися, пообіцявши переможцеві щедру винагороду.
На це видовище зібралося чимало глядачів. Засурмили труби, закликаючи відважних воїнів на бій, проте Севт і Терес устромили мечі в землю й обнялися, як справжні друзі. Обурено зашуміли глядачі, вимагаючи кривавого двобою. А коли хоробрі юнаки й удруге відмовилися задовольнити бажання кровожерних римлян, їх стратили. Але тільки-но вбиті юнаки впали на землю, як із руків'я їхніх мечів виросли гладіолуси.

До змісту КВІТКОВИЙ КАЛЕНДАР

"Весела Абетка" - складова великого сайту "Українське життя в Севастополі".
Ідея та наповнення - Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ.