КВІТКОВИЙ КАЛЕНДАР

КОНВАЛІЯ
1 травня - 10 травня

У людей, народжених під цим знаком, щира та відкрита душа,вони чисті, занадто довірливі та наївні. На роботі їх завзятість і наполегливість, іноді дратують інших.) Жінкам-конваліям потрібний надійний захисник, справжній чоловік. Для того, щоб поліпшити настрій, поставте букетик конвалій у кімнаті, але пам'ятайте, що конвалія немилосердно вбиває майже всіх своїх запашних сусідів. Проте в одному букеті з незабудками вона стає надзвичайно свіжою й принадною.
За давньогрецькими міфами, конвалії виникли з краплин поту богині полювання Діани. Коли богиня, полюючи на диких звірів, заблукала в густих лісових нетрях, на неї напали фавни. Безтямно закохані в красуню-богиню, вони хотіли її полонити. Діана кинулася тікати. Вона бігла так швидко, що з неї рясними краплинами стікав сріблястий піт і перетворювався на запашні дзвіночки квітів - конвалії.
І в українському фольклорі є цікава легенда про виникнення конвалій. За легендою, ці ніжні квіти, що схожі на перлини, е не що інше, як застиглий сріблястий сміх лісової русалки - Мавки, яка вперше відчула радість великого, щирого кохання. Цей щасливий сміх і перетворився на конвалії.


ПОРТУЛАК
11 травня - 21 травня

Люди, народжені під цим знаком, недовірливі та боязкі. Вони в усьому вбачають підступ, каверзу, пастку, не довіряють навіть коханим. Дуже бояться зради, особливо не прощають її близькій людині.
З такими людьми важко й удома, і на роботі, а в коханні - особливо. Проте як вони вміють радіти навіть дрібним знакам уваги! Таких людей необхідно берегти. Вони допомагають нам бачити й відчувати радості життя.
Якось квіти посперечалися між собою: хто з них найбільше любить сонце.
- Звісно, я,- сказав соняшник,-- недаремно ж мене так назвали.
- Ні, я,- заперечила кульбаба.- Подивіться на мою голівку, вона така ж жовта, як і сонце.
- Ну то й що,- засміялася ромашка.- На сонце найбільше схожа я: моя голівка теж жовта, а біло-прозорі пелюстки подібні до промінчиків сонця.
І тільки скромний безбарвний портулак тихо стояв на віддалі, не наважуючись що-небудь сказати.
Наступного дня небо вкрилося важкими сірими хмарами і сонце не змогло визирнути з-за них, щоб зігріти землю своїм теплом. Усі квіти страшенно засмутилися, але теплий вітерець, галасливі пташки й метушливі бджоли швидко розвеселили їх. І тільки портулак так і не розтулив своїх пелюсток - він сумував за сонцем. Сонце, побачивши таку любов і відданість, подарувало йому всі свої кольори й відтінки: жовтий, яким буває сонце спекотного літнього дня; оранжевий і рожевий, як сонце вранці або ввечері, коли сходить або сідає, та червоний, яким буває сонце за вітряної погоди.
І з того часу портулак цвіте від початку літа й аж до заморозків, звеселяючи землю своїми сонячними барвами. Проте, як і раніше, квітки його відкриті лише вдень за ясної сонячної погоди.


РОМАШКА
22 травня - 31 травня

Люди, народжені під цим знаком, яскраві та сильні особистості, вони завжди приваблюють до себе, але зрозуміти їх буває важко. І вони, і ті, і хто перебуває поруч, увесь час розв'язують проблемне питання:
"любить чи не любить?" Вони привабливі зовні, спритні й допитливі, але інколи зазнають поразок через зайві вагання та метушню. До них тягнуться люди, бо Ромашки немов випромінюють позитивний заряд енергії.
Можуть бути підступними заради кар'єри чи просто спортивного інтересу.
За легендою, ромашки - це не просто квіти, це маленькі парасольки степових гномів. Почнеться в степу прохолодний літній дощ, заховається все живе: і комашки, і бджоли, і мурахи. Тільки добрий гномик не боїться дощу. Він зриває парасольку-ромашку та йде степом, тримаючи Ті над головою. Дзвінко падають краплі на квітку. збігають цівками з Ті ніжних тремтливих пелюсток, а гном залишається сухим і веселим навіть під найсильнішим дощем.
Іще в 40-х роках XIX сторіччя ромашку завезли в Петербурзький ботанічний сад і демонстрували глядачам як рідкісну й дивовижну рослину далекої Америки.
У Росії, а згодом і в Україні вона з'явилася випадково. Зерно пшениці, засмічене насінням ромашки, засипали в мішки та повезли з Америки в Росію. У мішках виявилися дірки, у вагонах - щілини, і дрібне насіннячко цих квітів розсипалося по залізничному полотну. А невдовзі американська ромашка розсіялася вздовж колій, укривши землю м'яким, кучерявим, терпкувато-запашним килимом.

До змісту КВІТКОВИЙ КАЛЕНДАР

"Весела Абетка" - складова великого сайту "Українське життя в Севастополі".
Ідея та наповнення - Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ.