20 ігор з дитиною в дорозі

Якщо ви зібралися в поїздку з дітьми, слід гарненько підготуватися і запастися різноманітними іграми та ідеями, які можна застосувати в дорозі.

Пропонуємо вам гарний перелік того, що допоможе зайняти малюка в дорозі. З цими іграми та іграшками час в дорозі пройде непомітно для вас і для вашої дитини.

Секретний мішечок

Зберіть в невеликий мішечок кілька цікавих дрібних предметів. Покладіть туди щось з улюблених дитиною іграшок, додайте щось нове. Це буде ваш запас ідей про всяк випадок. Малюкові буде дуже цікаво порозглядати вміст мішка. Можна пограти в гру: дитина навпомацки має визначити, що лежить в мішку. Або ви просите її знайти якусь річ (наприклад, маленького павука), НЕ підглядаючи, а тільки обмацуючи предмети.

Складаємо вірш, казку, пісню

Багатьом дітям сподобається придумувати різні смішні або страшні історії. Запропонуйте дитині придумувати по одному реченню по черзі. В кінці у вас вийде чудова казка, яку головне не забути і записати!

«Вгадай, яку цифру я задумав»

Загадайте число (діапазон встановіть самі). А дитина повинна вгадати, яке число ви задумали. Ви тільки відповідаєте, більше чи менше воно від задуманого.

Злови мою руку

Запропонуйте дитині спіймати вашу руку. Покладіть свою долоню на коліна дитині або на сидінні. А малюк нехай намагається її зловити. Ви ж намагайтеся цього не допустити. Можливо, вам потрібно буде піддатися малюкові. Головне, щоб було весело!

Вгадай предмет

Загадайте якийсь предмет. А дитина повинна ставити навідні запитання, щоб відгадати його. Тут головне — правильно ставити питання. Ви ж можете відповідати тільки «так» або «ні». Приклад:

— Воно живе?
— Так!
— Це рослина?
— Ні.
— Це тварина?
— Так.
— Це ссавець?
— Так.
— У нього 2 лапи?
— Ні.
— Воно живе на суші?
— Ні.
— Це дельфін?
— Так!

Карта світу
 
Дуже цікавим заняттям для дорослих та дітей буде відстеження маршруту вашого руху на карті. Візьміть з собою карту і кілька фломастерів і відзначайте ті країни або регіони, які ви проїжджаєте.

Карта світу "Travel Map Kids»
 
Це не звичайна карта, а та, яка не тільки розважить, а й допоможе запам’ятати дивовижні факти з історії та культури різних країн, познайомить з географією та дивовижами нашої планети. «Travel Map Kids» — це карта світу і 34 стікери та картки. Вам просто потрібно вибрати набір наклейок та карток і разом з дитиною розмістити їх в потрібних країнах. Таким чином ви отримаєте можливість досліджувати світ з задоволенням! Комплекти випускаються в двох вікових категоріях: 6-8 і 9-12 років. Перша категорія допоможе малюкові вивчити назви звіряток різних країн та інші приємні дрібниці, друга ж — більш складна: тут доросліші дитини чекають визначні пам’ятки і чудеса світу.

Ігри з пальчиковими ляльками
 
Це чудові іграшки, які дозволять програти улюблену казку або створити свою. Пальчикові ляльки дуже добре стимулюють дитину програвати різні емоційні переживання, таким чином відчуваючи і виплескуючи емоції. Візьміть їх у дорогу і поспостерігайте за дитиною. Пограйте разом з нею!

Головоломки

Якраз є багато часу, щоб скласти кубик Рубіка або розібратися в черговій головоломці.

Ви поїдете на бал?

Чудова, весела словесна гра. Вона не просто розважає, але ще і розвиває увагу, мову і кмітливість. Ведучий починає гру з таких слів:

— Так» і «ні» не кажіть, чорне з білим не беріть, ви поїдете на бал?

Другий гравець повинен відповідати, не використовуючи заборонених слів (так, ні, чорний, білий), наприклад: «звичайно», «напевно». Далі ведучий ставить будь-які питання: «На чому поїдете?», «З ким поїдете?», «Що вдягнете?», Намагаючись змусити іншого гравця використати заборонене слово. Якщо слово випадково сказано, гравці міняються ролями.

Вгадай, хто я

Знадобляться самоклеючі аркушики. Кожен отримує по одному аркушику, на якому слід написати ім’я казкового героя (або артиста, співака, політика ...). Далі всі обмінюються аркушиками. І кожен, не підглядаючи, клеїть аркушик собі на лоб. Тепер всі по черзі починають задавати питання, і кожен повинен вгадати, чиє ім’я написано у нього на папірці на лобі. Питання повинні бути такими, щоб відповіді були «так» або «ні». Перемагає той, хто швидше за всіх вгадає.

Ковпак мій дерев’яний

Всі дружно повторюють простий чотиривірш:

«Ковпак мій дерев’яний,
Дерев’яний мій ковпак.
А якщо не дерев’яний,
То це не мій ковпак! »

Потім ведучий просить не говорити слово « мій », а замінити його на жест (показати на себе). Потім замінюємо ще одне слово «ковпак» жестом: доторкнутися до чола. Можна ще замінити слово «не» мотанням головою. А замість слова «дерев’яний» тупнути ногою. Всім необхідно дуже уважно стежити за віршем і не помилитися.

Кошеня

Попросіть дитину назвати, що може робити кошеня на якусь певну букву. Наприклад на букву «П». Присідати, повзати, підстрибнути і т.д.

Антоніми
 
Називаєте слово, а дитина у відповідь швидко говорить протилежне за значенням.

Яке?

Вибрати слово (іменник, предмет) і по черзі придумувати до нього означення (прикметники). Хто більше вигадав, той і виграв.

Що буває?

Назвати прикметник і придумувати, що може бути таким. Приклад: м’яким може бути подушка, трава, сніг і т.д.

Що з чого?

Називаєте предмет, а дитина відповідає, з чого він зроблений.

Що всередині?

Називаєте предмет, а дитина у відповідь каже те, що може в ньому перебувати. Наприклад: гарбуз — насіння, тролейбус — пасажири і т.п.

Вгадай мультфільм
 
Загадуйте якийсь уривок (фразу, пісеньку) з мультика. Дитина повинна відгадати. Тепер вона загадує, а ви відгадуєте.

Колір автомобіля
 
Вибираєте колір. Кожен свій. І рахуєте машини задуманого кольору. Переможе той, хто за певний проміжок часу нарахує більше.

Приємних вам подорожей!

Джерело
"Весела Абетка" - складова великого сайту "Українське життя в Севастополі".
Ідея та наповнення - Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ.