Розваги для пластунів Хода двійками Ряди з паристим числом дівчат. Дівчата стають парами, звернені до себе, беруться за рамена. Одна одній стає на ноги. На знак пари йдуть у напрямі лінії, віддаленої не більше 20 кроків. Одна дівчинка у парі йде-назад, а друга вперед; коли перша йде назад правою ногою, то друга лівою вперед. Виграє ряд, що скорше дійде до лінії.
Двійки стоять, звернені обличчям до себе, а раменами у напрямі ходи. Хід починає одна у парі правою, а друга лівою ногою. Ідуть, ставляючи крок, а опісля досуваючи другу ногу. Коли досягнуть мети, повертаються до ряду тим самим способом, доторкають наступну пару, і та йде тим способом.
Дівчата у рядах. Перша у ряді стає на руках і ногах. Опираючись на руках, підскакує, підгинаючи зігнені в колінах ноги до переду. Так скачедо мети і тим способом теж повертається до ряду і ударяє наступну. Тоді та біжить. Виграє ряд, що перший закінчив біг.
Перед кожним рядом у віддалі 15 кроків (віддаль опісля можна збільшувати) предмет, який можна звалити. Біля нього суддя, що числить пункти і відкидає м'яч. Перша у ряді має м'яч і кидає його у напрямі предмету так, щоб він котився по землі і перекинув цей предмет. Якщо перекине, то ряд дістає два пункти. Виграє ряд, що перший осягне 20 пунктів або в означеному часі осягне найбільше пунктів.
Те саме проводимо з двома м'ячами, значить замість предмету є другий м'яч. Коли його вдариться так, щоб він котився дальше, тоді ряд дістає два пункти. Коли він покотився лише вбік, тоді одержує лиш один пункт.
Дівчата сидять рядами. В кожному ряді рівне число дівчат.
Перші у всіх рядах дістають назву авта, напр., запорожець, другі іншу.
20 кроків перед рядами лінія. Провідниця викликає назву авта. Тоді
всі із тою назвою біжать до лінії і назад до ряду.
Те саме, тільки надається імена князів чи інші назви, пов'язані з темою сходин.
Те саме, лиш дівчата дістають назви звірів і мають у бігу їх наслідувати (напр., зайця - скаче на руках, підкидаючи ноги, слона - хід у розкроку і хитання хоботом-рукою ліворуч і праворуч, когута - на одній нозі, собаки - на руках і ногах і т.д.).
Одна ловить, усі тікають. Коли досягне котрусь - ця мусить видумати інший спосіб ловлі і всі мусять прийняти його, напр., ловить ходячи, скачучи на одній нозі і т.п.
На площі знаходяться дві рівної величини групи дівчат.
Кожна група стоїть поза своєю лінією, на краю площі. Площа поділена
посередині лінією. На лінії лежать хустинки - це здобич. Хустинок
має бути на половину менше, ніждівчат, що граються.
Одна із дівчат має відгадувати. Всі інші домовляються, якими ремісниками вони будуть. Тоді кличуть її і кажуть: "Ми були в країні дня". Вона питається: "А кого ви там бачили?" Вони відповідають: "Людей, що працювали". Тоді вона питається: "А що вони робили?" У відповідь дівчата рухами наслідують працю домовлених ремісників. Дівчина має вгадати, і коли вгадає влучно, всі втікають, а вона ловить. Зловлена стає тою, що питається.
Посередині поміж двома лініями стоїть дівчина (віддаль між лініями 10-15 м.). Вона викликає назву одного з місяців. Дівчата, які родилися в цьому місяці, мають перебігти поміж лініями, а вона ловить їх. Зловлена стає її помічницею. Гра продовжується, поки не залишиться одна дівчина. Вона виграє.
Дівчата стоять у відкритому колі групами по 3-5 дівчат одна за одною. Одна дівчина не має групи. Вона бігає навкруги кола. Коли вдарить останню із одної групи, ця зараз передає удар, як по телефонічному дроті, а він переходить від останньої до першої в групі. Тоді ціла група біжить навкруги кола і уставляється на попередньому місці. Та, що надавала, старається зайняти місце одної із групи, а та, що залишилася без місця, починає знову надавати.
Дві групи рівної кількості уставляються рядами. На знак перші вибігають і мусять у бігу побороти різні перешкоди, напр.: перелізти через пліт, перескочити рів, перейти річку по камінцях, перелізти через копицю сіна. Опісля вертаються до своєї групи і вдаряють наступних, які знову мусять побороти ці перешкоди. Виграє група, що перша закінчила біг. Не треба давати забагато перешкод, щоб дівчат не перемучити. Траса бігу не повинна бути довша 40-50 м.
Дві групи дівчат уставляються гусаком. Усі стоять у великому розкроці, творячи в цей спосіб тунель. На свисток останні повзуть тим тунелем допереду і там стають знову у розкроці. За останніми повзуть передостанні і т.д., аж усі перейдуть тунель. Виграє група, що перша закінчила повзання через тунель.
Два ряди дівчат стають напроти себе. Стають на одній нозі, руки сплетені на грудях. Скачучи на одній нозі, стараються поштовхами рамен вивести свою противницю з рівноваги. Котра стане на дві ноги або лиш діткнеться землі ногою чи рукою, виходить із гри.
Дівчата, взявшися за руки, стають колом. Дві дівчини
йдуть до середини, їм зав'язують очі. Одна з них ловить, адруга утікає.
Ця, що ловить, час до часу питається:
Дівчата сидять по-турецьки в крузі. Посеред круга черевик. Дві дівчини із зав'язаними очима шукають його, повзучи. Котра знайде, розв'язує хустину на очах і вдаряє нею одну в крузі, і та йде на її місце шукати черевика.
Дівчата поділені на групи. У всіх групах однакове число
дівчат. Кожна група має відбиванковий м'яч. Групи уставляються гусаком
одна біля одної.
Дівчата поділені на групи, установлені гусаком, держать
одна одну за пояс На даний знак біжать отак тримаючись до означеного
предмету (прим., стовпик, крісло), оббігають його, не розриваючи гусака,
і повертаються на своє місце. Коли гусак розірветься, тоді мусять
получитися, і біг продовжують.
Дівчата стоять у рядах, одна за одною. На даний знак перші у рядах відбігають 4 кроки перед ряд, клякають, приклонюючись до землі. Тоді другі у рядах забігають, перескакують їх у розкроці, біжать ще 4 кроки і приклякають таким же способом. Тоді вибігають треті і т.д. Виграє ряд, що перший закінчить змаг.
Дівчата у групах з однаковим числом. Кожна група уставляється у колі. Кожне коло має відбиванковий м'яч. На даний знак дівчата починають подавати у колі м'яч відбиванковим способом. Кожна дівчина, що подає м'яч, голосно подає число подачі. Приклад: перша каже "один", друга - "два" і т.д. М'яч не вільно опустити на землю, ні зловити в руки, а лиш подавати. В разі перерви у подаванні треба починати числити з початку. Виграє група, що досягла скоріше 20. Числити можна теж на час.
Грається як попередньо, лиш сидячи в якій-небудь позиції, приміром, по-турецьки.
Дівчата поділені на кола з однаковим числом, сидять.
Кожна дівчина має своє число.
Дівчата стоять рядами. Кожний ряд має свого суддю. Усі у ряді по порядку роблять кроки, числячи їх до визначеної віддалі. У кожному ряді зчисляється кроки. Виграє ряд, що зробив найменше кроків; Кроки числяться лиш в одному напрямі.
Дівчата у рядах. Перша і друга тримають шнур у висоті кісток і біжать з ним на кінець ряду. Під час бігу усі інші дівчата в ряді перескакують через шнурок. Коли ці дві добіжать до кінця ряду, перша лишається, а друга біжить на початок ряду, подає кінець третій, і вони знову біжать на кінець ряду, тримаючи шнурок на висоті кісток, а всі інші перескакують його, і такдалі. Виграє ряд що найскорше закінчив біг.
Дівчата у рядах одна за одною. У кожному ряді однакове число дівчат. Перша у ряді подає м'яч вправо правою рукою. Остання біжить з м'ячем на початок ряду і знову подає м'яч. Передавати можна лиш правою рукою. Інший варіянт гри: те саме, лиш подавати лівою рукою.
Групи стоять у рядах. 20 кроків перед кожним рядом лежить шнурок, зав'язаний у формі кола. На знак перші у рядах вибігають туди, беруть шнур із землі, вкладають через голову і кладуть на землю. Тоді знову підносять його, не рухаючись із місця, переносять через голову і знову кладуть на те місце, звідки взяли. Тоді біжать до ряду, вдаряють других у ряді, ті з черги біжать і роблять те саме.
Дівчата у рядах. У віддалі 20 кроків перед ними лінія. Перші й рядах, тримаючи в правій руці ліву ногу, на правій скачуть до лінії. Там міняють ноги і скачуть на лівій назад до ряду. Там доторкають наступних. Тоді ті скачуть таким же способом. Виграє ряд, що перший закінчив біг.
Дівчата у рядах. Перші у рядах, ідучи на руках і ногах, посувають м'яч головою до означеної мети (10 кроків). Тоді беруть м'ячу руки і кидають його другим у рядах, а самі йдуть на кінець ряду. Ряд, що перший закінчить, виграє.
Дівчата стоять у рядах у розкроці. Останні у ряді мають м'яч. Вони лізуть поміж ногами дівчат у ряді, посуваючи м'яч головою. Коли вже перелізли весь "тунель" допереду, стають перед рядом і передають м'яч понад головою на кінець. Тоді остання починає знову перелазити з м'ячем допереду. Виграє ряд, що перший закінчив перегони.
Одна з дівчат стає 10 кроків перед рядом і подає м'яч кошівковим способом - перед грудьми, напрямлюючи на груди першої дівчини у ряді. Ця ловить м'яч тим способом, відкидає його і біжить на місце першої і т.д. Ряд, що перший закінчив, виграє.
Всі в рядах однакового числа. Перша у ряді йде на чотирьох до означеної мети, обертається і таким самим способом вертається до ряду, доторкає наступну і йде на кінець ряду. Тоді друга починає біг.
На землі креслимо велике коло - межу. Один гравець стає
сірим вовком. Вовк гаркотить, схоплюється на ноги і старається зловити здобич. Діти вибігають поза коло. Кого доторкне рукою у середині,кола, той стає вовком. Неможна вовкові вибігати з кола. Якщо вовк нікого не зловив,залшиаєТься у своїй ролі, гра повторюється.
Гравці стоять в крузі. Лічилкою вибирають вовка. Всі
обступають вовка і беруться за руки. Вовк старається чимскорше вирватися
з круга, налягаючи грудьми, поки не розчепить чиїхось рук. Коли йому
це вдасться зробити, втікає до наперед визначеної границі, а діти
стараються його зловити. Той, хто доторкнеться вовка перед границею,
стає вовком. Якщо, вовк втече за границю, іншого вовка обирають лічилкою.
Гра відбувається на великому терені, порослому кущами. Ой ти старий бобре, На поле пускаю.
Хорти повертаються та біжать шукати бобра. Якщо бобер запримітить, що хорти його не бачать, вибігає і ховається в іншому місці. Хорт, що зловив бобра, стає на його місці, а той, що був бобром, стає мисливцем. Терен гри має бути чітко окреслений. За межі терену вибігати не вільно.
Роздаємо дітям по 10 скріпок для паперу. На знак новаки мають утворити з них ланцюжок. Хто зробить першим, дістає точку. Далі гравці чимскорше роз'єднують скріпки. Не можна ламати і розгинати скріпки. "Відгадай-но" Учасники: довільне число гравців.
Учасники: довільне число гравців.
Учасники: не менше 4-5 гравців.
Учасники: довільне число.
Учасники: довільна кількість.
Завдання: уявити якусь ситуацію, відчуття і описати
їх словами чи зобразити на папері. Наприклад:
Суть гри в тому, що дитина називає якості, які їй подобаються в собі, якими вона задоволена; вчинки за які її хвалять і вчинки, від яких вона отримує задоволення. "Неначе..." Запропонувати новакам завдання:
Двоє дітей ідуть по дорозі через поле: одна дитина попереду, друга на два-три кроки позаду. Друга дитина - це "тінь" першої. "Тінь" повинна точно повторювати всі дії першої дитини, яка то зірве квітку на узбіччі, то нахилиться за гарним камінцем, то пострибає на одній нозі, то зупиниться і приглянеться вдалину тощо. Завдяки повторенню рухів першої дитини друга позбувається тілесної скутости.
У магазині стояло багато великих дзеркал. Увійшов чоловік,
на плечі у нього була мавпочка. Вона побачила себе в дзеркалах і подумала,
що це інші мавпочки, і стала корчити гримаси. Мавпочки відповіли їй
тим самим. Вона пригрозила їм кулаком - і їй з дзеркал пригрозили;
вона тупнула ногою - всі мавпочки тупнули ногою. Що не робила мавпочка,
всі точно повторювали її рухи.
Діти шикуються в дві лави, одна навпроти одної (або
ж одне навпроти одного в парах).
Гравці стоять один за одним, тримаючись за талію того,
хто стоїть попереду. Перша дитина - це голова дракона, остання - кінчик
хвоста. Перший гравець намагається схопити останнього - дракон ловить
свій хвіст. Всі інші діти чіпко тримаються один за одного. Якщо дракон
не впіймав свого хвоста, то ролі змінюються.
Діти обирають ведучого - сову, яка сідає в гніздо і
спить. У той час діти починають бігати і стрибати. Потім ведучий говорить:
"Ніч!". Сова розплющує очі і починає літати. Всі гравці
відразу повинні завмерти. Хто поворухнеться або засміється, стає совою,
і гра продовжується.
У грі беруть участь дві групи дітей. На підлозі позначаємо
нешироку річку. До неї підходять по одному з кожної групи і пробують
її перестрибнути. Хто перескочив, повертається до своєї групи, хто
ні - переходить у сусідню. *** |
|
|||||||||||||
|