Зірочки і готелі: яка різниця скільки?

На жаль, але багато туристів, купуючи путівку, часто не уявляють, в чому різниця між готелем 4* і 5*, чому в деяких випадках готелям вигідно завищити свою зоряність, а чому іноді готелі, навпаки, знімають зі своєї вивіски зірку? Турагентства в описі готельних комплексів користуються професійною термінологією. Тому часто буває, що туристи не розуміють, які умови проживання, харчування і сервісного обслуговування їм пропонується. Єдиним головним аргументом у виборі готелю стають привабливі картинки з рекламної брошури.

Щоб не було неприємних сюрпризів під час подорожі, краще заздалегідь розібратися в критеріях класності готелів, їхніх типах, зоряності і інших відмінностях.

В даний час зі всіх тимчасових житлових комплексів частіше зустрічаються курортні готелі, пансіонати, кемпінги, ботелі і флайготелі.

Курортні готелі зазвичай розташовуються в зонах відпочинку, на узбережжі, недалеко від визначних пам’яток або торгових комплексів, мають широкий перелік послуг, до 40 найменувань.

Територія пансіонату – живописні місця, де немає інтенсивного транспортного руху.

Кемпінги експлуатуються зазвичай в літній час. Це легкого типу будиночки, з окремою їдальнею і корпусом побутових послуг, дуже дешеві за ціною. Ботелі – для туристів, які мандрують по воді. Флайготелями, поширеними в США і Австралії, користуються забезпечені люди. На території є навіть посадочні місця для літаків і вертольотів.

Найчастіше зустрічається «зоряна» система – класи обслуговування готелів. Кращим готелям привласнюється 5 зірок, а готелі з низькою якістю послуг оцінюються в 1 зірку. В даний час почали з’являтися комплекси на всі «6», так звані «Де Люкс», які приймають у себе тільки «найдорожчих» гостей. Для США та інших країн Північної Америки характерно визначати якість обслуговування приналежністю даного готелю до престижних готельних мереж – це, перш за все, «Хілтон», «Маріотт» і «Редіссон».

Первинну інформацію про готель, як правило, розкриває кількість привласнених йому зірок.

Готелі з однією зіркою – практично вимерлий вигляд. Проживання в ній обійдеться дешево, але сервісу в подібних місцях не варто чекати. Телевізор і холодильник будуть загальними, по одному на поверх, ванна і туалет – теж. Зі всього приладдя тут передбачені рушники і маленький шматочок мила. Прибирати номер будуть щодня, а ось міняти білизну – раз на п’ять днів.

У готелі з двома зірками асортимент послуг відрізняється тільки наявністю кафе або ресторану, припускаючи можливість сніданку в ранішній час.

Готель з трьома зірками запропонує найбільш комфортні умови за помірну плату. У кожному номері є радіо, кондиціонер, а також ванна і туалет. Щодня проводиться прибирання в номері, білизна міняється раз на три дні. Інтер’єр кімнат може включати рослини і килими, а також набори письмового приладдя. У тризірковому готелі зазвичай розташовуються бізнес-центр з підключеними до інтернету комп’ютерами, пункт обміну валюти, перукарня, ресторан або кафе, кімната побутового обслуговування і паркінг. Тут же можна забронювати квитки на всі види транспорту.

У готелі з чотирма зірками крім всіх послуг, які є в тризірковому закладі, присутні також салон краси, басейн, тренажерний клуб, цілодобовий ресторан з декількома залами. Білизна міняється щодня, в номерах є кондиціонер, телефон, телевізор з відео– або DVD-програвачем, супутникове підключення, інтернет. Двері готелю відкриє привітний швейцар, пише Alltravels.com.ua.

П’ятизірковий готель включає широкий асортимент додаткових послуг, на території можуть навіть знаходитися казино і нічний клуб. В апартаментах зроблений хороший ремонт, присутні комфортні меблі, пропонується підвищений рівень обслуговування. У ванній кімнаті, як правило, яскраве освітлення, тут багато дзеркал, зокрема спеціальні для гоління і макіяжу, є фен і прасувальний апарат. Номер обслуговується 24 години в добу.

Є багато готелів, які могли б отримати атестацію на вищу категорію, але свідомо цього не роблять з метою мінімізації податків. Тому мандрівникові не варто орієнтуватися тільки на кількість зірок, а часто слід, по можливості, детально розпитати про готель, наприклад, у представника турфірми.

Джерело

 

"Весела Абетка" - складова великого сайту "Українське життя в Севастополі".
Ідея та наповнення - Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ.