5 простих порад для тих, хто любить читати

1. Не читайте більше 2 книг одночасно. Виключенням може стати хіба що професія редактора чи літературного критика. У книг із різних жанрів, епох та тематик теж є руйнівна властивість при одночасному поєднанні.

2. Занотовуйте те, що вас вразило. Людська пам'ять — річ не дуже надійна; до того ж, вам рано чи пізно доведеться відповідати своїм дітям на питання "Тату-мамо, а що ви читали?".

3. Не відволікайтесь під час читання. Так-так, ми живемо в час снек-культури; але не чиніть так із книгами: книга навіть на айпаді вимагає від вас всієї уваги. До того ж, читання літератури — це час, присвячений самому собі, а не своєму смартфону чи телевізору.

4. Не бійтесь покидати нецікаві книги. Життя взагалі часто підкидає "розкручених" авторів чи книжки, про які "всі говорять". Якщо у вас не лежить душа — не варто силувати себе.

5. Обговорюйте прочитане з іншими. Звісно, якщо ви читаєте трактати з квантової фізики, вам буде трохи складно; а так ви практично завжди знайдете когось із спільними інтересами та досвідом прочитання цієї ж книги, яку прочитали ви. Обговорення часто допомагає помітити ті деталі, на які ви спершу й уваги не звернули.

Що відбувається з мозком під час читання:

• Ми створюємо зображення прочитаного в уяві.
• Читати про чужий досвід — значить частково отримувати свій.
• Читання сприяє соціалізації.
• Книги іноземною мовою змушують мозок працювати активніше.
• Читання змінює структуру мозку, збільшуючи обсяг білої речовини, яка забезпечує взаємозв'язок між різними ділянками нервової системи.


Як навчитися читати швидше?

Ось список порад від Річарда Фельдмана, експерта зі швидкочитання з Колумбійського університету:

— читай важливу інформацію в першій половині дня (тоді розум ясний і мислення чітке);

— визначай пріоритетніший матеріал, тобто починай читати з найважливіших текстів;

— «скануй» зміст написаного перед початком роботи, аби спершу зрозуміти структуру тексту (проглядай, наприклад, перші та останні речення кожного абзацу, аби знайти необхідні відомості);

— формуй запитання (подумки перетворюй заголовки чи підзаголовки в питання, а потім шукай відповіді на них у матеріалі — це допоможе сфокусуватися на суті);

— обирай правильне середовище (приміром, використовуй підставку для книг — якщо розмістити книгу під кутом 45 градусів, зменшується навантаження на очі; в жодному разі не читай важливий матеріал у ліжку, бо організм знає — це місце виключно для сну й релаксу);

— регулюй швидкість читання залежно від типу інформації й кінцевої мети (вироби різний темп для публіцистичних текстів, правових договорів чи, наприклад, поезії).

"Весела Абетка" - складова великого сайту "Українське життя в Севастополі".
Ідея та наповнення - Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ.