інж. Василь МАЦЬКІВ

На світлині п. Василь Мацьків (Nort-Port, Florida, USA)
з дружиною Ніною.

Доля п. Мацьківа схожа на долі багатьох українців, які були змушені у лиху годину шукати спасіння і щастя в далекій Америці.Уродженцю с. Струтин на Івано-Франківщині  довелось багато і тяжко працювати, закінчити Вісконський університет і здобути диплом інженера-механіка. 

Своє перше перебування у нас 29 травня 1993 р. і подальші зв'язки з українцями Севастополя п. Мацьків асоціює з програмою "Навчання англійської мови в Україні", яку спонсорували Український Народний Союз та товариство "Просвіта" ім. Тараса Шевченка, коли його зустріла  голова місцевої "Просвіти" п. Богдана Процак з дозволом на в'їзд в Севастополь (тоді це було режимне місто). Дізнавшись про те, що саме зараз проходить Kонгрес українців Севастополя, він виказав бажання бути там присутнім. І вже на зібранні письмово запитав дозволу на свій привіт як українця з Америки. Йому відразу після перерви надали слово. 

Я пам'ятаю оплески, якими зустріли п. Василя Мацьківа присутні. Сміливий виступ був не тільки несподіванкою, але й сенсацією в режимному місті... 

З того часу ім'я п. Василя Мацьківа нерозривно пов'язане з Севастополем. Підтримка газети "Дзвін Севастополя", Севастопольського товариства  "Просвіта" ім. Т. Шевченка, гімназії №53, радіопрограми "Ластів'ятко", традиційний вже конкурс рефератів серед курсантів Севастопольського військово-морського інституту, видавництво перших українських книг в місті, підтримка українського шкільництва та військових моряків України, ТРК ВМС ЗС України "Бриз", кращих студентів, малозабезпечених людей похилого віку - всі ці зусилля пояснюються талантом, щирістю і щедрістю американського патріота України до її національного розвою, і, насамперед, українства Севастополя. 

Палку любов до України оцінило і Всеукраїнське Товариство "Просвітa", нагородивши його медаллю "Будівничий України", яка була вручена його головою п. Павлом Мовчаном під час велелюдного мітингу на Софіївському майдані в Києві, і Спілка офіцерів України, яка нагородила п. Мацьківа відзнакою "Офіцерський хрест з мечами", які він безумовно заслуговує за свою подвижницьку працю. Ім'я Василя Мацьківа занесено в Книгу почесних гостей Севастопольського військово-морського інституту. А севастопольські просвітяни присвоїли йому звання "Почесний член Севастопольського товариства "Просвіта". 

Енергійний і діяльний, діловий і пунктуальний, безкомпромісний патріот України п. Василь Мацьків є для всіх нас прикладом служіння рідному народу. 

На першу сторінку

"Весела Абетка" - складова великого сайту "Українське життя в Севастополі".
Ідея та наповнення - Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ.