МОБІЛЬНИЙ ФОТОГРАФ

Нині на ринку мобільних телефонів 80% апаратів продаються з вбудованою фотокамерою. Звісно, якістю вони поки що поступаються самостійним мильницям, одначе, як показує практика, саме мобільні камери є найзручнішими, адже завжди під рукою. Тим паче, якщо користуватися декількома правилами знімання, якість фото можна покращити.

1. Насамперед для вдалого мобільного фотознімку подбай про добре освітлення облюбованого тобою предмета. Затям, ФОТОГРАФІЯ —ЦЕ МАЛЮНОК СВІТЛОМ, тому, якщо темно, то й зображення обов’язково буде нечітким і навіть розпливчастим.

2. Різні джерела світла часом дають зовсім несхожі відтінки та тони, тому спробуй пофантазувати, іноді найнесподіваніший варіант виявляється просто геніальним.

3. Намагайся бути якомога ближчим до об’єкту знімання. Чим він далі від апарату, тим гіршим буде зображення. Звісно, функція 2оот наближує об’єкт, але й погіршує чіткість, підвищуючи коефіцієнт темних цяточок, отож нею краще не користуватися.

4. Намагайся не рухати камерою відразу після натиснення кнопки затвору, адже матриця апарату вбирає у себе світло й компонує ним зображення, під час же дрижання пристрою — вимальовуються розводи та туман, які просто критично знижують якість фотографії. Також пам’ятай, що багато мобільників страждають «затримкою затвору». Мається на увазі невелика пауза між натисненням кнопки та розкриттям діафрагми. На деяких стільниках вона досягає двох секунд.

5. Ніколи відразу не видаляй свої «фотопомилки». Запам’ятай, що зображення на екрані телефону має вигляд значно гірший, ніж на моніторі ПК, хоч би через різницю в роздільній здатності. Тому, якщо дозволяє пам’ять, збережи фотокадр до моменту аналізу його на комп’ютері.

6. Завжди стеж за чистотою оптичних деталей мобільної фотокамери. Одна з найпоширеніших проблем — відбитки пальців на об’єктиві. Тому не забувай періодично очищати його як слід за допомогою спеціальної м’якої тканини.

7. Завжди використовуй максимальний рівень якості, доступний твоїй мобілці. Чим більшою буде фотка, тим чіткішим зображення.

5. Завжди редагуй фотографії після знімання. Це дозволить значно підвищити якість кольору та зображення. Наприклад, можна зробити фото чорно-білим. Аби створити хороші кадри, користуйся цим надзвичайно популярним прийомом..

"Весела Абетка" - складова великого сайту "Українське життя в Севастополі".
Ідея та наповнення - Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ.