Відкрите звернення
Національної експертної комісії з питань захисту суспільної моралі
до громадськості про шкоду мобільного контенту

Шановні дорослі!

Наші діти щоденно стикаються із реальною небезпекою. Лихо може статися із будь-яким школярем, який користується мобільним телефоном, зазирає на «недитячі» сторінки в Інтернеті. Підлітки вигадують свої жорстокі ігри із зйомками на камери мобільних сцен насильства з подальшим розповсюдженням відзнятого телефонними і Інтернет- мережами. Це явище отримало назву «хеппі слепінг». Дехто з підлітків сприймає те, що відбувається на екрані, як інструкцію до дій. Інші отримують глибоку психологічну травму, наслідки якої можуть проявлятися роками. Дитяча психіка дуже вразлива. Діти не мають якогось життєвого орієнтиру, вбирають усе: і добре, і погане. І якщо дорослі не зорієнтують, що в житті досягти успіху можна не лише силою, а й добром, то з часом такі діти стають на хибний шлях.
Починаючи з нібито невинних ігор, які імітують популярні кінострічки, школярі відчиняють у своїй душі двері для зла. І винні в цьому не діти, а дорослі, які бавляться у силові рішення проблем та заробляють гроші на насильстві. Дітлахи лише спостерігають і повторюють.
Допомогти дитині подолати цю жорстокість і нелюдяність може родина. У сім’ї, де панує любов, де з дитиною розмовляють і пояснюють їй, що у світі важливішим є добро, виросте морально сильна та хороша людина.
Загроза того, що рано чи пізно саме до вашого сина, доньки або онуків потрапить жорстоке відео, існує. Реаліті-відео останнім часом стали для дітей доволі поширеною розвагою.  І масштаби розповсюдження цього явища зростають щоденно.

Настав час припинити це!

Звертаємось: до представників правоохоронних органів з проханням розробити дієвий механізм, здатний поставити заслін жорстоким дитячим іграм; до педагогів і батьків, які мають знайти потрібні слова, аби переконати дітей не експериментувати з власним здоров’ям і життям.

Усі разом ми маємо навести лад у власній родині й у власній країні, аби майбутнє наших дітей було справді світлим.

Джерело

 

"Весела Абетка" - складова великого сайту "Українське життя в Севастополі".
Ідея та наповнення - Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ.