Пізнайте своїх дітей

Дайте дитині аркуш білого паперу і запропонуйте уявити, що з нею бажає подружитись яка-небудь зовсім чудова і добра тварина. Який вигляд вона матиме? Якого кольору буде? Нехай дитина намалює цю тварину кольоровими олівцями. Після виконання роботи можна інтерпретувати отримані результати за тестом Фрілінга, звертаючи увагу на наступні особливості.

Немає переваги вибору, ультрамарин, червоний, червоно-оранжевий або пурпурний. Дитині потрібне сильне і добре керівництво. Вона затишно почувається в батьківському домі і легко знаходить друзів.

Якщо переважають ніжні й теплі тони, особливо рожевий, пурпуровий, жовто-зелений або небесно-блакитний – дитина почувається дещо самотньо і добра тварина уявляється їй чимось на вагу бажаного подарунка. Такій дитині необхідно більше любові, і, крім цього, ви повинні потурбуватись, щоб вона знайшла собі нових друзів.

Перевага коричневих тонів – дитина потребує захисту. Можливо, що вона лише натуралістичнo зобразила звичайний колір хутра тварини – про це можна сперечатися.

Багато контрастів – червоний, червоно-оранжевий разом з чорним, коричневим – дитина більше прагне до самостійності, проявляє свою упертість. Свого "товариша" вона уявляє як такого, що навіює страх.
Багато червоного і червоно-оранжевого – дитина хоче відстояти своє місце, зараз вона дещо пригнічена.

Перевага жовтих тонів – майже завжди йдеться про дуже нервову дитину, котра не може зосередитись на чомусь конкретному. Можливо, у неї є віртуозна обдарованість, але ви повинні її розвивати і поглиблювати.

Прихильність до зелених тонів
– у відповідному віці означає початок пубертату (статевого дозрівання).

Багато сірого означає – дитина боїться, що їй відмовлять.

Багато чорного – страх перед невідомим. Дитина потребує захисту і теплоти.

Багато білого – неусвідомлений вияв страху перед об'єднанням свого життєвого світу (дитині потрібні казки, можливість майструвати щось, а не телевізор).

Багато коричневого – прагнення до свободи.

Багато пурпурового – страх перед стороннім впливом.

Багато рожевого – страх бути самотнім.

Багато зеленого і трав'яної зелені – які-небудь психологічні бар'єри, зовні часто проявляється як надмірна образливість. Спілкування з реальністю часто порушене (мрійник).

Якщо ж головний колір – ультрамарин, то можливо, йдеться про певну іпохондричність (хворобливий стан людини, що характеризується надмірним незапокоєнням, страхом за своє здоров'я), а також про те, що дитина боїться власного дому.

Якщо в основному фіолетовий і пурпурний – то, за наявності природної життєвої сили, мова йде про страх магічно-потойбічний (можливо, вдома є старі хворі родичі).

Але, розглянувши твір своєї дитини не слід відразу впадати у відчай, або ставити діагноз. Цілком можливо, що ви не врахували всіх нюансів і неправильно інтерпретували "піктограму". Правильно прочитати повну картину психічного та емоційного стану може лише кваліфікований дитячий психолог. А справитись з існуючими у вашої дитини проблемами вам допоможе "Школа найкращої дитини", що працює при Інституті розвитку інтелекту дитини.

Світлана Чередниченко «Справи сімейні»

"Весела Абетка" - складова великого сайту "Українське життя в Севастополі".
Ідея та наповнення - Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ.