ЛІТО НАСТАЛО!

Сонечко — друг малечі чи ворог?

Якщо ще двадцять років тому прийняття сонячних ванн вважалося дуже корисним, то тепер існує правило «золотої середини» — корисно, але в міру. Помірний вплив ультрафіолетових променів насправді є лікувальним. Завдяки сонцю підвищується опірність організму до різного роду захворювань, поліпшується кровообіг, обмін речовин. Але, на жаль, дещо підвищений радіаційний фон і сонячна активність призвели до того, що сонячне випромінювання у великій кількості стає небезпечним. Тому необхідно пам’ятати, що після тривалого перебування під пекучими променями сонця, його благотворний вплив може перетворитися в згубний. Надмірна доза опромінення, проникаючи в шкіру, ушкоджує генетичний апарат кліток. Уникнути цього можна, дотримуючись досить простого правила — контролювати час перебування дитини на сонці.

Отож, щоб з друга сонце не перетворилося на ворога, важливо памятати:

Діти дуже чутливі до ультрафіолетового опромінення. Тому в перші 6 місяців життя в спекотну сонячну погоду малюка не рекомендується виносити на прогулянку. У крайньому випадку, матеріалу, а візок накрийте парасолькою.

До пекучого сонця привчайте малюка поступово. Це пов’язано з тим, що дитяча шкіра не здатна загоряти, оскільки дуже слабо виробляє пігмент меланін, що надає кольору засмаги. Повністю механізм природного захисту формується тільки до трьох років.

Багато мам у спекотні літні дні намагаються якомога довше погуляти зі своїм чадом на сонці, особливо, якщо йому діагностували рахіт. Тут головне не перестаратися з прогулянкою і не перегріти дитину. Рахіт справді досить швидко виліковується на сонці. Але для того, щоб в організмі синтезував вітамін Е, цілком достатньо біодози — 15 хвилин ультрафіолетового опромінення.

Хто на дачу...

З маленькою дитиною краще відпочивати в середній смузі. Ідеальний режим звикання до сонця такий: перший тиждень — в тіні, другий — не більше однієї-двох годин перебування на сонці. При цьому малюк повинен залишатися у капелюшку. Перша прогулянка повинна закінчуватися не пізніше 10-ї години ранку, а після 17-і години можна ще раз погуляти.

Бажано час від часу відкриті ділянки тіла змащувати сонцезахисними засобами. Після прогулянки дитяча шкіра має потребу в кремі після загару або в будь-якому іншому зволожуючому засобі.

Хто на море...

Якщо вашому малюку вже виповнилося три роки, тоді всією сім’єю на цілий місяць (!) можна відправитися до моря. І не менше, тому що зміну клімату дитячий організм сприймає, як сильний стрес. Тому перші 7—10 днів відпустки у вашої крихітки підуть на адаптацію. А оздоровлюючий ефект від купання, свіжого повітря, фруктів і сонця почнеться з другого тижня перебування на курорті.

Не намагайтеся показати малюку всі місцеві визначні пам’ятки в перші десять днів. Краще розтягніть задоволення на цілий зайвого фізичного і емоційного стресу.

Після купання в морі мокра дитина не повинна бігати по пляжу, оскільки крапельки води і кристалики солі діють, як маленькі лінзочки, що посилюють дію сонця, а це може призвести до сильного опіку.

Оскільки на сонці вразлива не тільки шкіра дитини, а й очі, придбайте для неї темні окуляри. Подібний подарунок крихітка сприйме як іграшку, тому із задоволенням одягне їх на пляжі.
"Весела Абетка" - складова великого сайту "Українське життя в Севастополі".
Ідея та наповнення - Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ.