Рекордсмени фауни

Хіба не цікаво довідатися, хто з мешканців природи “най-най”? Хоча б за декількома параметрами.

Вище!
Вище усіх стрибає дельфін-афаліна, якому дрібниця шестиметрова висота. Пума теж сильна: може стрибнути на 4 метри. Майже стільки ж долає... кета (3,65 м). З птахів у найвищі висоти забираються бородані (7500 м) і кондори (більш 5000 м).

Далі!
Серед рекордсменів по стрибках у довжину лідирує... блоха: за один стрибок вона переборює відстань у 60 разів більшу власного росту. По абслютній дальності ніхто не зрівняється з кенгуру, що можуть “на раз” перескочити далі 13 метрів. Наступну сходинку чемпіонського п’єдесталу займає амурський тигр, що стрибає на 10-метрову відстань.

Швидше!
У бігу на короткі дистанції неперевершеним майстром є гепард. Були зафіксовані випадки, коли звір за 20 секунд пробігав 650 м, а за дві секунд розвив швидкість (з місця!) 72 км/год. Узагалі його швидкість у погоні складає 105-112 км/год., а рекорд гепарда — 128 км/год.
Страус теж розвиває швидкість 72 км/год, але може і до вісімдесяти “вичавити”, а антилопа гну — ще швидше, до 90 км/год. Літає швидше всіх птахів сокіл-сапсан (350 км/год), але це при нападі на здобич, в інший час він пересувається в повітрі повільніше (приблизно 100 км/год), так що друге місце у швидкості польоту тримає чорний стриж (180-200 км/год.).

Довше!
Рекордсмени-долгожителі земної фауни мешкають у воді. Перший серед них — осетер (152 роки). Йому уступає навіть слонова черепаха (150 років), не говорячи вже про мулову черепаху (120 років).

 

"Весела Абетка" - складова великого сайту "Українське життя в Севастополі".
Ідея та наповнення - Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ.