10 заповідей для батька

Бути батьком — непросто. Бути батьком означає стати справжнім взірцем для свої дітей, опорою для дружини. Бути батьком означає розвивати стосунки з жінкою та виховувати нових Людей. Бути батьком — це бути справжнім.

I. Перший обов’язок батька стосовно дітей — любити їхню маму.

Виховання — завжди командна гра. Батько може захистити матір, підміняючи її, даючи їй змогу відпочити, відновитися і знайти трохи часу для себе.

II. Батько насамперед повинен «бути».

Його присутність повинна означати: «Ви, моя сім’я, — найголовніше в моєму житті». «Бути» у випадку батька означає спілкуватися з дітьми, обговорювати їхні проблеми, залучати їх, наскільки це можливо, до участі у своєму житті. І навчитися помічати всі малі та великі знаки, що їх постійно надсилають діти.

III. Батько є прикладом, хоче він того чи ні.

Батько — зразок чесності, порядності й доброзичливості. Навіть якщо діти не помічають цього, а іноді й заперечують, насправді вони дивляться на те, що і як робить батько і чому він робить так, а не інакше. Те, що ми називаємо совістю, багато в чому залежить від батька.

IV. Батько гарантує надійність.

Батько — це охоронець. Уся сім’я чекає, що батько захистить її. Батько охороняє також тоді, коли визначає певні правила, часові та просторові обмеження, іноді забороняючи певні речі. Це найкращий спосіб сказати: «Я дбаю про тебе».

V. Батько заохочує і надає сил.

Батько доводить свою любов повагою, слухаючи і приймаючи. Його любов — справжня, як у тих, хто каже: «Хоч би що сталося, я завжди з тобою!» Завдяки цьому в дітей з’являється самоповага. Батько завжди готовий допомогти своїм чадам, компенсуючи їхні слабкості.

VI. Батько пам’ятає і розповідає.

Батьківство є островом порятунку для тих, хто важко провів свій день. Такий звичайний момент — наприклад, вечерю — батько перетворює в особливу сімейну зустріч, коли всі можуть спокійно поспілкуватися між собою. Добрий батько здатний створити чарівну атмосферу спогадів.

VII. Батько навчає вирішувати проблеми.

Батько — найкращий путівник у навколишньому світі. Він має сильний вплив на дітей завдяки своїй здатності керувати життям, завдяки тому, як він ставиться до довколишньої дійсності. Батько — це людина, яка дає дітям мапу життя.

VIII. Батько прощає.

Прощення батька — це те, що дитина відчуває найбільше і чого очікує найбільше; це чи не найважливіша ознака батька.

IX. Батько — завжди батько, навіть якщо він живе далеко.

Кожна дитина має право на «свого» батька. Коли батько нехтує дітьми, забуває або покидає їх, то завдає їм рани, яка ніколи не загоїться.

X. Батько — це образ Бога.

Бути батьком — велике покликання, а не особистий вибір. В усіх дослідженнях із психології написано про те, що діти виробляють для себе образ Бога, ґрунтуючись на образі власного батька. Ісус навчив нас молитви «Отче наш». Якщо мати молиться разом із дітьми — це прекрасно, але водночас звично. Якщо ж із дітьми молиться батько — вони ніколи про це не забудуть.

Джерело

"Весела Абетка" - складова великого сайту "Українське життя в Севастополі".
Ідея та наповнення - Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ.