20 МАЛЕНЬКИХ ХИТРОЩІВ ДЛЯ БАТЬКІВ

Imperare sibi maximum imperium est. Seneka
Влада над собою — найвища влада. Сенека

Блогер Джоанна Годдар зібрала у своїй спільноті «Cup of Joe» поради досвідчених батьків, які полегшують життя у родині та зменшують стрес не тільки у батьків, але й у дітей.

1. Якщо ваша дитина впала, спершу запитайте: «Тобі боляче чи ти злякався?» Зазвичай, діти бувають лише налякані або збентежені. Якщо це так, розкажіть історію про те, як колись ви чи татко (або «навіть дядько, ти не повіриш!») так само впали, коли були маленькі. Малі обожнюють такі історії, вони допомагають їм підтримувати настрій та бадьорість духу.

2. Якщо вся родина кудись летить літаком, намагайтесь завжди брати місця в різних рядах: нехай один із батьків буде поруч із дітьми, а інший окремо. Міняйтесь місцями щодвігодини. Перевірений спосіб полегшити подорож усім.

3. Якщо ви хочете привернути увагу дітей за обіднім столом чи деінде, почніть говорити зі слів: «Я колись розповідала вам історію про...»

4. Навчіться малювати декілька нескладних тварин, наприклад, жабу, пташку або якісь речі (літак, ляльку). Діти будуть знову й знову просити намалювати їх.

5. Секундомір — чудовий мотиватор, коли потрібно, щоби ваша дитина зав'язала шнурівки, доїла те, що лежить в тарілці, прибрала в кімнаті, загалом зробила що завгодно швидше. Грайте на швидкість!

6. Щоб уникнути виснажливих битв «одягни куртку, будь ласка, на вулиці прохолодно, зараз же, я сказав», замість перших слів «одягни куртку», скажіть: «Витягни руки», – а потім просто одягніть дитину.

7. Вигадайте щонедільний «день цукерок». Замість того, щоб увесь час відмовляти дитині – «ні, тобі не можна солодкого», нагадуйте: «Цукерки ми їмо в середу». Ритуал зробить цей день особливим, діти будуть наперед смакувати його, а також розвивати терпіння.

8. Дошкільнят можна попросити обрати і спакувати з собою в далеку дорогу якусь книжку – це привчить їх розважатись самих. За розміром та змістом найкраще підійдуть книжки з малюнками, де потрібно знайти героя або якусь річ у вирі подій.

9. Малі завжди не проти попити водички та сходити у туалет. Навіть якщо вони кажуть «ні», якщо поставити перед ними склянку води або горщик, вони це зроблять.

10. Важливо не тільки бути поруч із дитиною фізично, але й повністю зосереджуватися на ній. Коли ви приходите додому з роботи, залиште телефон у торбинці і просто побудьте з дитиною 10 хвилин чи годину, залежить від обставин. І навіть якщо ви втомились, у вас поганий настрій – забудьте про все це не деякий час і порозмовляйте з малюком. Іноді діти самі занадто зайняті, щоби проводити з вами час – захопились іграми чи домашньою роботою. І щоби бути повністю задоволеними, їм достатньо знати, що ви поруч і хочете з ними спілкуватися.

11. Можна вигадати гру: щовихідні йдіть на ринок та просіть дітей обрати два нових овоча. Зазвичай, ця справа їх дуже захоплює. Вдома можна разом обрати новий рецепт і таким чином скуштувати багато корисних овочів: чіпси зі шпинату, пасерованого гарбуза, зелений смузі. Чудова можливість познайомити малих з новими продуктами.

12. Чистити зуби – одне з самих непривабливих занять для дітей. Запропонуйте дитині обрати пісню та заспівати її, поки вона чиститиме зуби. З одного боку, спів не дасть малому нудьгувати, тому що він знає слова, а з іншого – спрацює як таймер, завдяки якому він буде знати скільки ще залишилось.

13. Малюкам, які дуже часто хвилюються, буде простіше дати собі раду з тривогою, якщо ви візьмете за правило зранку коротко розповідати, які справи та події плануєте у цей день. Наприклад, якщо передбачається важка ситуація для дитини чотирьох років, можна дати їй час завчасно підготуватися: «Ввечері ми йдемо на дитяче свято, там буде багато дітей молодших за тебе, і тобі потрібно бути терплячим із ними, добре?»

14. Діти не дуже полюбляють прибирати у своїй кімнаті, але обожнюють інші домашні справи: викидати сміття, розвантажувати посудомийну машину, пилесосити, мити плиту. Залишається з'ясувати, що подобається вашій дитині, і почніть із невеличких завдань, наприклад, доручіть їй витягнути білизну з пральної машини, розібрати шкарпетки за парою. Якщо у вас немає для них роботи, але конче потрібно 20 хвилин для себе, вигадайте завдання (але воно має пролунати серйозно!): «Мені дуже потрібно перекласти усі ці горішки із торбинки в миску».

15. Якщо малюк починає вередувати під час ходи, запропонуйте йому спробувати йти інакше: маршувати, стрибати як жабка, ходити перевалюючись як пінгвін.

16. Гарна ідея – запрошувати на день народження дитини стільки гостей, скільки років сповнюється вашій дитині. Тоді вона не втомиться й не буде перевантажена враженнями.

17. Під час обідньої перерви, несподівано зайдіть за дітьми до школи та йдіть обідати разом.

18. Коли ідете на дитячий майданчик, беріть із собою, принаймні, дві маленькі іграшки – для нових друзів. Зазвичай, малюки спершу бавляться поруч один з одним і лише згодом починають бавитися разом.

19. Відверто запитуйте в дитини про що вона думає і що відчуває, а не лише «Скільки гудзиків на його кофтинці?» чи «Якого кольору його машинка?»

20. Завжди кажіть дитині «до побачення», коли йдете кудись – це важливо, навіть якщо прощання змушують її плакати.

Джерело

[ 5 шляхів до серця дитини ] [ 7 фраз, які батьки повинні говорити своїм дітям ] [ 8 РЕЧЕЙ, ПРО ЯКІ ХОТІЛИ Б СКАЗАТИ НАМ НАШІ МАМИ ] [ 10 кроків, щоб стати кращими батьками ] [ 10 заповідей Януша Корчака для батьків ] [ 10 хитрощів при спілкуванні з дітьми ] [ 10 правил здорового дитячого сну від лікаря Євгена Комаровського ] [ 10 ФРАЗ, ЯКІ НЕ МОЖНА ГОВОРИТИ ДИТИНІ ] [ 24 правила для мам хлопчиків ] [ 48 фраз, які потрібно говорити дітям ] [ 25 способів дізнатися у дитини, як справи в школі, не питаючи «Ну як справи в школі?» ] [ Говоріть своїй дитині... ] [ Інна НАБОКА Як привчити дитину до читання, зацікавити книжкою? ] [ Ваша дитина не любить читати? Я знаю, що робити! ] [ Лист Лінкольна вчителю свого сина ] [ Як виховати україномовну дитину в російськомовному або змішаному середовищі? ]

"Весела Абетка" - складова великого сайту "Українське життя в Севастополі".
Ідея та наповнення - Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ.