24 правила для мам хлопчиків

1. Навчіть свого сина виражати словами те, що він відчуває.
Малюк може кричати від розпачу, ховатися від збентеження, кусатися від хвилювання і плакати від страху. Поясніть йому, що це емоції, які диктують тілу, як себе вести. Покажіть йому інших людей, які відчувають те ж саме, але виражають свої емоції по-іншому. Обговорюйте з дитиною свої власні емоції. Коли він одного разу виросте, то буде знати різницю між злістю і збентеженням, розчаруванням і горем, навчиться справлятися зі своїми емоціями і виражати їх грамотно, при цьому не соромлячись і не відчуваючи почуття провини.

2. Будьте найголовнішим фанатом своєї дитини.
Швидше за все, ви не раз збентежите свого сина тим, що почнете виконувати пісні його шкільної рок-групи на сімейному святі чи будете показувати його дитячі фотографії дівчаткам, збирати найбезглуздіші (на його, звичайно, погляд) грамоти, нагороди та досягнення, писати в своєму блозі про те, що у нього проблеми в школі і так далі. Швидше за все, він одного разу скаже вам: «Досить, мама, зупинись». Він буде червоніти, але знати, що є принаймні одна людина, яка ЗАВЖДИ вболіває за нього.

3. Навчіть свого сина прибирати за собою, готувати, прати шкарпетки і прасувати сорочки.
Можливо, йому ніколи це не знадобиться, але одного разу його дружина буде вам вдячна.

4. Читайте йому і разом з ним.
Діти стають читачами на колінах своїх батьків. Дитина повинна бачити, що ви теж читаєте. Розповідайте йому про те, що ви читаєте. Про свої улюблені книги та героїв. Поясніть йому, чому так важливо читати книги. І читайте разом, а потім обговорюйте прочитане, додумувати, фантазуйте, малюйте улюблені казки — вчіть свою дитину бути активним читачем.

5. Заохочуйте його танці!
Музика, ритм і танець — це універсальна мова, зрозуміла всім. А вільне володіння своїм тілом, необхідний навик для гармонійного розвитку. Танцюйте разом з дитиною, хваліть його незграбні па!

6. Переконайтеся, що перед ним є приклади хороших людей — розумних, сміливих, сильних, талановитих і чесних.
Розповідайте йому про великих письменників, мандрівників, дослідників, учених, художників, космонавтів, фотографів, артистів і пр. Про те, як вони жили, і чого їм вартувало досягти успіху. Не тільки про чоловіків, але і про жінок. І про те, що внутрішня краса часто важливіша, ніж зовнішня.

7. Будьте прикладом такої людини.
Ви вже супергерой — це правда, не сумнівайтеся в цьому ні секунди. Але кожен день доводьте своєму маленькому синові, що ви красива, розумна і чесна. Ви — його ідеальна жінка, зразок усім іншим.

8. Навчіть сина хорошим манерам: говорити «спасибі» і «будь ласка», подавати руку жінкам, пропонувати допомогу, поступатися місцем і т.і. Це зробить світ навколо трохи краще.

9. Дайте йому в що-небудь вірити.
Ваш хлопчик не раз відчуватиме страх або тривогу, біль чи горе або просто мати потребу в вас тоді, коли вас не буде поруч. Дайте йому те, до чого він може звернутися, коли він почувається самотнім, щоб він знав — що він ніколи не буде самотній. Ніколи.

10. Навчіть його тому, що іноді треба бути дуже ніжним — до маленьких дітей, тварин, квітів і почуттів інших людей.

11. Дайте йому можливість зіпсувати ту кількість речей, які він все одно зіпсує.
Якщо ви будете засмучуватися щоразу, коли ваш хлопчик прийде додому в брудному і рваному одязі — ви вступите в безнадійну боротьбу. Не витрачайте енергію на злість перед неминучістю — хлопчики пізнають світ, коли лазить по деревах і парканах, стрибаючи в калюжі, розливаючи і падаючи. Це порядок речей.

12. Захоплюйтеся його інтересами — дізнайтеся всі тонкощі футболу і навчіться імена футболістів улюбленої команди, а краще збірної, розучить всі пісні улюбленої групи або назви різних двигунів або навчиться малювати панд... Будьте активним учасником його життя, а не стороннім спостерігачем.

13. Вийдіть разом на вулицю.
Вимкніть телевізор, відключіть відеоігри, покладіть телефон на зарядку і приберіть подалі фотоапарат. Просто вийдіть на вулицю і слідуйте за своєю дитиною, дивіться на нього, досліджуйте його реакції, задавайте питання. Це схоже на магію, спробуйте.

14. Дозвольте йому програти.
Як би не хотілося, ваша дитина не зможе бути переможцем завжди. Ви говорите йому: «Ти переможець, бо старався», але він зовсім не думає так і почувається розчарованим. І це добре, тому що іноді життя видає такі повороти, від яких ми всіма силами намагаємося вберегти наших дітей. Але ця практика стане в нагоді йому пізніше, коли він програє знову (і знову, і знову, і знову, і знову...). Навчіть його тому, що іноді він виграє, а іноді програє. Але це не означає, що треба здаватися.

15. Дайте йому можливість допомагати іншим.
Існує велика різниця між тим, щоб дати можливість допомогти і змусити допомогти. Давати можливість — це запалювати вогник в серці, який одного разу засяє в велике багаття і освітить весь світ. Будьте прикладом самі — допомагайте один одному.

16. Поясніть йому, що досягти досконалості допомагає практика.
Це стосується не тільки спорту чи музики, а й всього в житті. Виробляйте правильні звички, які допоможуть вже дорослому чоловікові з легкістю справлятися з усім в житті.

17. Відповідайте йому, коли він запитує: «Чому?».
Відповідайте йому або шукайте відповідь разом. Покажіть йому, де можна знайти відповідь (запитати у тата, бабусі, дідусі, енциклопедії або в Інтернеті). Задайте йому зустрічне запитання, щоб він сам почав думати. Якщо коли-небудь, він буде занадто збентежений, щоб запитати вас про щось — він знатиме, де шукати відповідь.

18. Нехай тато навчить його найголовнішим речам.
Якщо ви дозволите татові бути зануреним в процес виховання дитини з самого початку, коли-небудь у сина сформується правильне думка: його тато знає ВСЕ НА СВІТІ. Ви завжди будете улюбленої мамою, але тато для хлопчика — особлива людина, яка знає відповіді на всі питання.

19. Дайте йому що-небудь, щоб звільнити енергію — барабани, боксерську грушу, відкритий простір, воду або собаку. Дайте йому що-небудь, щоб він міг скаженіти і «божеволіти» — або він буде використовувати щось ваше, про що можна потім дуже пошкодувати.

20. Завжди носіть із собою вологі серветки, антибактеріальний гель і лейкопластир.

21. Побудуйте йому фортецю.
Киньте на підлогу диванні подушки, підсуньте один до одного стільці, накиньте на них пару ковдр, і ваша вітальня перетвориться в печеру чудес. Це важливе знання про те, що кожна звичайна річ має внутрішній потенціал, щоб стати чарівною.

22. Беріть його з собою скрізь і всюди: на роботу, на зустрічі з друзями, в подорожі. Кожне нове місце відкриває його серце, змушує думати і залишає спогади.

23. Цілуйте і обіймайте його!
Будь-яка мама синів скаже вам, що маленькі хлопчики дуже люблячі і ніжні. Вони можуть бути суворими, дикою і руйнівною силою протягом усього дня, але є такі моменти, коли вони дуже добрі, ніжні і чутливі. Тому цілуйте і обіймайте свою дитину, коли йому 2 місяці або 16 років, і особливо, коли він вередує і пустує. Не бійтеся виростити з нього пестуна — хлопчики дуже сильно потребують любові! І переконайтеся, що він знає, що мама може цілувати свого сина, незалежно від того, наскільки він великий і де вони знаходяться.

24. Будьте для нього ДОМОМ.
Коли малюк вчиться ходити, він відходить від вас всього на кілька кроків, а потім повертається. Потім трохи далі, і знову біжить до вас... Коли він навчиться малювати, він чекатиме вашу горду посмішку. Коли навчиться читати, він буде 20 раз читати одну і ту ж книгу вголос, бо мама буде його захоплено слухати і 20 і 50 разів. Коли він буде грати в футбол — він шукатиме ваше обличчя на трибуні. Коли він захворіє, він зателефонує вам. Коли він дійсно щось зіпсує, він зателефонує вам. Навіть коли він стане дорослим і сильним, він може заплакати у вас на плечі, не соромлячись своїх почуттів. Навіть коли він зовсім виросте і в його житті з’явиться нова жінка і новий будинок, ви все ще будете його мамою. Чимось постійним і незмінним, як сонце. Найголовніше, що повинен знати ваш син — це те, що він завжди у вашому серці, а все інше, як говоритися, додасться.

[ 5 шляхів до серця дитини ] [ 7 фраз, які батьки повинні говорити своїм дітям ] [ 8 РЕЧЕЙ, ПРО ЯКІ ХОТІЛИ Б СКАЗАТИ НАМ НАШІ МАМИ ] [ 10 кроків, щоб стати кращими батьками ] [ 10 заповідей Януша Корчака для батьків ] [ 10 хитрощів при спілкуванні з дітьми ] [ 10 правил здорового дитячого сну від лікаря Євгена Комаровського ] [ 10 ФРАЗ, ЯКІ НЕ МОЖНА ГОВОРИТИ ДИТИНІ ] [ 24 правила для мам хлопчиків ] [ 48 фраз, які потрібно говорити дітям ] [ 25 способів дізнатися у дитини, як справи в школі, не питаючи «Ну як справи в школі?» ] [ Говоріть своїй дитині... ] [ Інна НАБОКА Як привчити дитину до читання, зацікавити книжкою? ] [ Ваша дитина не любить читати? Я знаю, що робити! ] [ Лист Лінкольна вчителю свого сина ] [ Як виховати україномовну дитину в російськомовному або змішаному середовищі? ]

"Весела Абетка" - складова великого сайту "Українське життя в Севастополі".
Ідея та наповнення - Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ.