35 подарунків,
які ваші діти ніколи не забудуть

В епоху споживання в сучасних дітей дуже багато іграшок, тому дорослим здивувати їх чимось захоплюючим стає все складніше і складніше. Однак найбільш важливе для дітлахів те, чого не придбати в жодному універмазі.
Публікуємо статтю про те, які подарунки батькам дійсно варто презентувати своїй дитині. А скільки з них подарували ви?

Підтримка

Лише одне підбадьорливе слово може спонукати на нові звершення. Дайте дітям знати, наскільки ви їх цінуєте. І не забувайте їм нагадувати про це.

Обійми та поцілунки

Один батько говорив своєму 7-річному синові, що той уже занадто великий для поцілунків. Але дітям так важливі батьківська любов і тепло обіймів! Пам’ятайте, що, якою дорослою не була б ваша дитина, ніколи не пізно обійняти або поцілувати її і через це висловити всю вашу любов.

Обіди та вечері всією сім’єю

Спільні обіди і вечері — це чудова можливість зібратися в колі сім’ї, обговорити день, що минув, або плани на майбутнє. Варто запам’ятати, що сім’я, яка не їсть разом, і не розвивається разом.

Почуття гумору

Знаходьте час, щоб посміятися разом із дітьми, — така якість, як почуття гумору, ще нікому не завадила.

Здатність помічати красу

Допоможіть своїй дитині знаходити красу в усьому, що вона помічає, і в кожному, кого зустрічає.

Можливість робити помилки

Діти залишаються дітьми і піддаються всіляким веселим витівкам, що, безумовно,  вимагає від вас неабиякого терпіння. Необхідно малюкам надати якийсь простір, де вони зможуть експериментувати, досліджувати й помилятися.

Міцна родина

Міцна сім’я стає тим фундаментом, на якому діти будують усе своє подальше життя. Діти повинні знати, що завжди можуть розраховувати на вашу підтримку й розуміння, тому постарайтеся зберегти таку можливість в цілості.

Бажання досягати більшого

Заохочуйте амбітні бажання вашої дитини. Це дозволить їй досягти багато чого — можливо, навіть більшого, ніж ви самі могли собі уявити.

Час

Час — єдиний подарунок, який ви ніколи не зможете забрати або повернути назад. І це один із найцінніших подарунків, який ви можете віддати своїй дитині.

Увага

Здавалося б, проста, але така необхідна річ! Будьте поруч, не втрачайте моментів.

Уміння виявити співчуття

На жаль, життя часто буває несправедливим. І, коли подібне відбувається, учіть дитину не залишатися осторонь, а також надавати допомогу тому, хто її потребує.

Уміння цінувати

Один із найкращих подарунків, який ви можете дати своїй дитині, — цінувати те, що вона має, але не зупинятися на тому, ким вона є.

Цікавість

Навчіть своїх дітей ставити запитання і проявляти цікавість. «Досить так багато запитувати!» — слова, які ніколи не повинні зринати з ваших уст.

Рішучість

Досягти успіху допомагає вміння проявити рішучість, а для цього необхідна сила волі.

Дисципліна

Діти повинні навчитися багато чого: як себе вести, ладити з тими, хто поруч, досягати цілей, здійснювати бажання. Звичайно ж, у вихованні не обійтися без дисципліни, але не будуйте її на заборонах, а постарайтеся висловити в позитивному й корисному ключах.

Заохочення

Слова мають величезну силу. Прості слова, які ви щодня говорите своїй дитині, можуть як підтримати її, так і змусити впасти в розпач. Так що добирайте їх більш ретельно.

Бажання творити

Із виникненням Інтернету творити що-небудь і здобувати нові знання стало набагато простіше. Заохочуйте в дитині креативність, адже світові так потрібні люди, які спроможні на відкриття.

Щедрість

Навчіть дитину бути щедрою з вашими речами зараз, щоб потім вона була щедрою і зі своїми.

Духовність

Віра підносить наше уявлення про всесвіт, наш світ і життя. Було б добре домогтися усвідомлення дитиною того, що вона складається не просто з плоті і крові, але ще має розум, серце, душу та волю. І що рішення, які дитина приймає в житті, повинні базуватися не тільки на тому, чого вимагають плоть і кров.

Чесність

Діти, які змалечку вчаться бути чесними, мають набагато більше можливостей залишатися чесними і порядними людьми в дорослому житті. До того ж чесні люди, як правило, відчувають себе краще, більше насолоджуються життям і (мабуть, найголовніше) спокійніше сплять вночі.

Надія

Надія додає сил, формує витривалість і рішучість. І навіть у важкі часи і в моменти відчаю допомагає нам рухатися вперед.

Уява

Ми зрозуміли за останні роки головне, що життя з кожним днем змінюється дуже швидко: сьогоднішні події вже не схожі на вчорашні. І створюють цей новий світ ті люди, які вміють включати уяву.

Усвідомленість

Виховання дітей, безумовно, важливе і відповідальне заняття, яке вимагає високого ступеня усвідомленості. Визначтеся з тим, хто ви, до чого прагнете, чого бажаєте досягти. І обов’язково навчіть цього ваших дітей.

Прагнення до знань

Прагнення до знань відрізняється від зубріння в школі заради отримання атестата. Воно прищеплюється в сім’ї. Так що читайте, запитуйте, аналізуйте і піддавайте сумнівам разом із дітьми.

Природа

Діти, які вчаться цінувати навколишнє середовище, згодом і піклуються про нього. Ми часто просимо своїх дітей дотримуватися чистоти й порядку в будинку. Чому б нам не навчити їх дотримуватися чистоти й порядку поза межами дому?

Можливість спробувати щось нове

Діти повинні мати можливість випробовувати нове, щоб дізнатися, що їм подобається і на що вони здатні. І, всупереч поширеній думці, це не вимагає великої кількості грошей.

Оптимізм

Песимісти не змінюють світ. Це роблять оптимісти.

Уміння пишатися перемогами

Святкуйте маленькі події в житті. Зрештою, ці невеликі досягнення з роками стають дедалі важливішими.

Прагнення до миру навколо

У світовому масштабі, можливо, це й не в наших силах. Але чому б для початку не бути просто в мирі з оточенням?

Самооцінка

Діти, які вчаться цінувати себе, зазвичай більш упевнені в собі, мають почуття власної гідності й самоповаги. Зрештою вони стають дорослими з власними цінностями, яких намагаються дотримуватися.

Унікальність

Наші відмінності роблять нас особливими. Допоможіть своїй дитині розкрити свій потенціал і з гордістю продемонструвати його світу. Це дасть можливість гідно оцінити її людські якості.

Посиденьки у вас на колінах

Це найкраще місце в усьому світі для читання книг, історій і просто для балаканини.

Домашнє вогнище

Знати, що вдома тебе люблять і чекають, — це найбільш приємне і натхненне почуття в житті. Чи дає ваш будинок тепло вашій дитині?

Вірність вашому чоловікові (дружині)

Вірність у шлюбі — це поведінка не тільки наших тіл, але й дії очей, розуму, серця і душі. І, безумовно, діти помічають і дуже тонко відчувають такі речі.

Любов

А як же без неї?

Джерело
"Весела Абетка" - складова великого сайту "Українське життя в Севастополі".
Ідея та наповнення - Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ.