9 нестандартних порад, як вкласти дитину спати

Як вкласти дитину спати? Це одне з найскладніших завдань для батьків. Ви напевно вже знаєте сотню способів і шляхів вирішення проблеми "якщо дитина не спить вночі". Матуся Кеті Нільсен теж зіткнулася з цією проблемою. Випробувавши багато варіантів, вона знайшла 9 незвичайних способів, як вкласти дитину спати.

1. Нагрійте ліжечко за допомогою теплого рушникa

Одна з причин, чому дитина не може заснути, — їй холодно. Після теплих рук мами або тата малюк лягає в холодне ліжко. Лікарі відмовляють батьків від використання ковдр до тих пір, поки дитині не виповниться один рік.

Натомість пропонують одягати дитину в теплу піжаму або сповивати. Щоб укласти малюка спати, ви також можете спробувати нагріти рушник і постелити його на простирадла на кілька хвилин перед сном. Але не забудьте прибрати його, перед тим як покладете малюка в ліжечко. Можливо, таке тепле ліжко допоможе дитині спати міцно всю ніч.

2. У кімнаті не повинно бути пилу

Ваша дитина страждає ночами від закладеності носа? Причиною цього можуть бути алергени, які знаходяться в кімнаті. Щоб дитина спала всю ніч, її ніс повинен дихати добре. Часто витирайте пил, приберіть з кімнати ворсисті ковдри. Це допоможе вам швидко вкласти дитину спати.

3. Перед сном дитина повинна проводити час і з мамою, і з татом

Якщо мама зайнята і не може вкласти дитину спати, її повинен замінити тато. І чим частіше буде відбуватися така заміна, тим краще для вас і малюка, адже він зможе швидко засипати і без мами.

4. Укладайте дитину спати в гарному настрої

Якщо у вас поганий день, ви напевно будете спати гірше. Так само і у немовлят. Протягом дня заспокоюйте малюка і обіймайте його так часто, як зможете. Тоді малюк буде менше дратівливий перед сном, а вам не доведеться думати, як вкласти його спати.

5. Віддайте цю важливу місію в руки батька

За словами Кеті, іноді її син вночі дуже роздратований і плаксивий і здається, що тільки тато може вкласти дитину спати. Для цього є спеціальна техніка. Папа зручно кладе малюка собі на груди, поклавши підборіддя на голову крихти. Папа гуде, співає або видає звуки, які резонують на більш глибокому рівні, ніж голос мами. Такі голосові вібрації — відмінний помічник, щоб швидко вкласти дитину спати.

Якщо ви знали відмінний спосіб вкласти дитину спати, який діяв із старшим малюком, це не означає, що він спрацює з молодшим. І якщо сьогодні вам вдалося укласти малюка спати за допомогою будь-якого способу, це не означає, що він спрацює завтра. Шукайте свої способи, як правильно вкласти дитину спати, які підходять дитині. Може сьогодні їй подобається швидке заколисування, а завтра до душі більш повільне. Підлаштовуйтеся під настрій малюка. До того ж важливо знати, як правильно заколисувати дитину, щоб це було ефективно і безпечно.

7. Використовуйте різні асоціації зі сном

Деякі діти швидко засинають, якщо їх заколисують, інші вдаються до сну тільки під час годування, співу колискової або поїздки на автомобілі. Регулярно повторювані дії викликають асоціації зі сном. Експериментуйте.

8. Контролюйте час сну дитини

Ви поклали дитину спати занадто рано або занадто пізно? Спробуйте міняти час сну на півгодини раніше чи пізніше і подивіться, який буде результат. Можливо, дитина швидше засне о пів на десяту, а не о дев'ятій.

9. Дайте дитині можливість засипати одній

Щоб зрозуміти, як вкласти дитину спати без заколисування, потрібно просто дати дитині можливість заснути самому. Ви не зможете привчити малюка до цього, не давши йому часу для практики. Поступово зменшуйте час на заколисування і інші процедури з вашою участю перед сном. Це допоможе дитині навчитися засинати самій.
Джерело
"Весела Абетка" - складова великого сайту "Українське життя в Севастополі".
Ідея та наповнення - Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ.