7 продуктів від депресії

1. Шоколад

Пальма першості серед усіх продуктів-антидепресантів належить шоколаду. В зернах какао міститься речовина фенілетиламін, що сприяє активному виробленню організмом людини ендорфінів (гормони щастя). Крім цього в шоколаді високий зміст магнію, що робить нервову систему більш стійкою. Шоколад особливо корисний жінкам при поганому настрої та депресіях. До речі, чорна іпостась цього продукту значно корисніша за молочну.

2. Банан

У банані багато алкалоїду харману, що викликає ейфорію – всепоглинаюче щастя, захват, кайф. Що ж, краще бути під банановим кайфом, ніж у стані депресії. Банан також радять їсти при хронічній утомі.

3. Сир

Твердий сир піднімає настрій завдяки амінокислотам, що містяться в ньому – тираміну, тріктаміну, фенілетиламіну. Експерти стверджують, що найбільше на роль «веселуна» підходить сир рокфор. Але якщо цвіль не особливо надихає, підійде будь-який інший сир.

4. Вівсянка

У вівсянці є тіамін, котрий називають «вітаміном оптимізму», а також магній. Очевидно, Шерлок Холмс як щирий англієць знав це, тож ніколи не засмучувався.

5. Лосось

У лососі багато вітаміну D. Крім цього він містить багато жирних кислот омега-3, яких вважають лютими ворогами стресу. Тому суші з лососем у період депресії буде дуже до речі.

6. Перець чилі

Перець чилі дарує відчуття щастя. Основна його гостра складова – капсацин – придушує больові відчуття й піднімає тонус. Та й взагалі, поки придумаєш, чим загасити «вогонь» у роті, депресія сама собою проходить.

7. Соняшникове насіння

Насіння соняха багате клітковиною і фолієвою кислотою. Воно підтримує у нормі нервову систему. Та й погодьтеся, сам процес лускання насіння сприяє релаксації.

"Весела Абетка" - складова великого сайту "Українське життя в Севастополі".
Ідея та наповнення - Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ.