Перший авіапереліт з малюком

У вас попереду велика подорож, а малюк ще зовсім маленький. Ви не знаєте, як все організувати і чого чекати від майбутньої поїздки. Не хвилюйтеся, прості поради допоможуть вам заздалегідь підготуватися і навіть зорієнтуватися на місці за ситуації. Поїхали!

Ми живемо в прекрасний час, коли ніхто і ніщо не може нам перешкодити подорожувати разом із дітьми. Просто вибираємо країну і летимо туди.

Про квитки. Діти у віці до двох років (інфанти) провозяться безкоштовно на внутрішньоросійських рейсах і зі знижкою 90% на міжнародних. Окреме місце в цьому випадку дитині не надається, тобто вона сидить у вас на руках. Якщо з вами подорожує двоє або більше дітей до двох років, то другий і всі інші діти отримають окремі місця, але знижка при цьому буде не більше 50% (на одного дорослого може бути зареєстрований тільки один інфант зі знижкою 90%). Діти до двох років не мають права на безкоштовний провіз багажу, тобто свою «перевагу» ви не зможете «списати» на дитину.

Для дітей віком від 2 до 12 років надається знижка до 50%, а також окреме місце в салоні. Діти цієї вікової категорії володіють всіма перевагами звичайного пасажира і перевезення багажу вагою до 20 кг в тому числі.

Багато авіакомпаній надають для маленьких пасажирів додаткові послуги, наприклад, люльки, білизну і спеціальне дитяче харчування. Але бронювати такі послуги потрібно заздалегідь.

В аеропорту. Для подорожей з дитиною дуже зручно використовувати люльку-тростину, співробітник авіакомпанії повісить на неї бирку з номером і прізвищем, як і на весь багаж. У всякому разі, пересуватися по простору великого аеровокзалу буде зручніше. Якщо ви заздалегідь бронювали додаткові послуги для малюка (люльку, дитяче харчування тощо), то при реєстрації квитків не забудьте нагадати про це співробітникові авіакомпанії. Люльки зазвичай кріпляться перед переднім сидінням в салоні економ-класу, тому, подорожуючи з дитиною, ви вправі вимагати ці місця.

У великих аеропортах для комфорту мами і дитини завжди є спеціальна кімната (кімната матері і дитини). Там мама може зручно розташуватися і погодувати дитину грудьми, малюка постарше можна посадити в спеціальний стільчик для годування. Крім того, в туалетній кімнаті є пеленальний столик. В ігровій кімнаті діти можуть весело провести час, очікуючи посадки на рейс.

Найчастіше такі кімнати матері і дитини обладнані в зоні відльоту, рідше є і в зоні прильоту.

На борту. Отже, ви відправляєтеся на борт літака. Якщо дитина сидить в колясці, то будьте готові при вході віддати її в багажне відділення, але одразу поцікавтесь, де ви по прильоту зможете її отримати — вантажники вам видадуть її так само при виході з літака або доведеться чекати її разом з багажем на багажній стрічці. Перше зручніше, зрозуміло.

Далі починається, мабуть, найважче — провести з дитиною необхідну кількість годин в одному і тому ж місці. В цілому, досвід мам показує, що чим молодша дитина, тим легше проходить політ. Дитина у віці до 8-9 місяців, особливо знаходиться на грудному вигодовуванні, майже завжди ідеально переносить політ. Якщо дитина на штучному вигодовуванні, то потрібно запастися достатньою кількістю пляшечок з дитячим харчуванням, баночками з пюре або сухою сумішшю, яку можна буде розвести гарячою водою прямо в літаку. Провезення дитячого харчування на борту не обмежується.

Багато дітей під час польоту сплять, якщо вам виділили спеціальну люльку, і ви зможете відпочити, і дитині буде зручно. Але це стосується швидше дітей до 6-7 місяців. Малюки після півроку більш допитливі, їм все цікаво, і цілком можливо, що нова обстановка, настільки захопить дитину, що всю дорогу він буде активним.

А ось дітлахи ближче до року поводяться непередбачувано — можуть і проспати кілька годин, а можуть не сидіти ні хвилини спокійно, перелазити то до тата, до мами, обурюватися тому, що весь час доводиться перебувати на одному місці і висловлювати своє обурення гучним криком. І ось для таких дітей у віці близько року (до речі, з досвіду подорожуючих мам саме цей вік від року до двох найважчий для поїздок) потрібно продумати програму розваг.

Іграшки в літаку — це наше все! Це особливо стосується щасливих батьків майже однорічних малят, яким буде потрібно цілий цирк для веселощів. Взяти ящик з конструктором, ляльками, машинками та іншими необхідними аксесуарами не є можливим.

Перше правило — продумайте заздалегідь, які іграшки були б цікаві дитині і при цьому зручні для перевезення, тобто врахуйте габарити — чим скромніше, тим краще.

Друге правило — іграшки повинні бути абсолютно новими, незнайомими дитині, чи добре забутими старими, яким малюк страшно порадіє. Можна взяти книжки-розкладачки, у всякому разі, вони цікаві для дитини і зручні для перевезення. Коли прибудете на місце постарайтеся всі ці іграшки заховати, адже якщо вам повертатися назад через два тижні, то дитину знову доведеться чимось дивувати.

Коли літак буде злітати і йти на посадку малюкові потрібно дати груди або пляшечку з водою, і тоді не буде закладати вуха.

Переодягнути дитину можна в туалеті на пеленальному столику — дуже тісно, жорстко, словом незручно, але іншого виходу немає.

Перерахуємо ще й ті, предмети, які повинні бути з собою:

• пляшечки з водою, грудним молоком або замінником його в будь-якій потрібній вам кількості;
• баночки з дитячим харчуванням у потрібній кількості і ложечка для годування;
• 5 одноразових пелюшок;
• 3 пелюшки теплі (щоб, наприклад, покласти на них сплячого малюка на сусідньому сидінні);
• 5 підгузників. А якщо переліт довгий, то їх потрібно більше. Підгузники повинні бути м'якими, такими як Pampers® Premium Care.
У цих підгузників є спеціальна сіточка (в розмірах 1, 2, 3) для вбирання рідких виділень. Адже навіть нетривалий контакт шкіри з виділеннями є провокуючим фактором шкірного роздратування, і така сіточка просто необхідна, щоб допомагати захищати ніжну шкіру дитини. В дорозі це ще більш актуально, адже не завжди є можливість негайно переодягнути малюка.

• вологі дитячі серветки;
• вологі антибактеріальні серветки або антибактеріальний гель для рук;
• 2-3 пустушки, якщо їх використовуєте;
• пакети для використаних підгузків;
• змінний одяг для дитини (хоча б один комплект);
• запасна кофта для мами (якщо дитина забруднить, можна переодягнутися).

І ще обов'язково захопіть з собою гарний настрій, впевненість в собі і великий пакет оптимізму — компанія цих трьох забезпечить вам чудову поїздку, ви зрозумієте, що в сучасному світі все влаштовано для вас з малюком і разом вам нічого не страшно!

Джерело
"Весела Абетка" — складова великого сайту "Українське життя в Севастополі".
Ідея та наповнення — Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ.