ХОЧЕШ - ВІР, А НІ - ТО ПЕРЕВІР - 11

Лаврова гілка чи вінок з лавра з давніх часів і до наших днів є символом тріумфальної перемоги. Лавровими вінками відзначають переможців змагань,
конкурсів, олімпіад тощо.

***

Японські селекціонери вивели спеціальні сорти хризантем, з квіток яких готують смачні страви.

***

Хризантема в Японії є символом нації і вищої нагороди "Ордена Хризантеми".

***

В Африці росте невелике дерево саркоцефалюс, солодкі плоди і гірку кору якого місцеве населення вживає проти малярії. Корені і листки цієї рослини теж застосовуються для лікування різних хвороб. Тому цю рослину ботаніки називають "деревом-аптекою".

***

Є груші, плоди яких сирими не їдять. Їх споживають консервовані, варені. Це китайські груші, або піщанки, які здавна вирощують у Китаї і Японії.

***

Для людського організму дуже корисні свіжі молоді пагони петрушки. Зелень петрушки містить у собі важливу для крові фолієву кислоту.

***

Чорне море займає глибоку тектонічну западину. Максимальна глибина 2245 м. Простягається воно із заходу на схід на 1160 км. Найбільша ширина 611 км, найменша - 263, площа його становить 420,3 тис. км.

***

Азовське море за розмірами - найменше серед усіх морів північної частини Євразії: його площа 37 600 км 2, глибина 13,5 м.

***

На території України налічується до 71 тис. річок і струмків загальною довжиною більше як 248 тис. км, з них понад 4 тис. річок мають довжину понад 10 км, у тому числі близько 160 з них мають довжину понад 100 км.

***

В Україні є понад 3000 озер. Загальна площа водної поверхні становить більш як 2 тис. кв. км.

***

До розділу "Читанка"

Ой, як цікаво! Хочу ще!

"Весела Абетка" - складова великого сайту "Українське життя в Севастополі".
Ідея та наповнення - Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ.