ХОЧЕШ - ВІР, А НІ - ТО ПЕРЕВІР - 114

***

Жирафи - єдині тварини, які народжуються із рогами; при народженні і самці і самки мають маленькі кістяні нарости на своїх лобах.

***

З усіх гімнів країн світу, найкоротшим є Кімі ґа йо — національний гімн Японії, що триває близько 36 секунд.

***

За Морським Звичаєм — особливим морським законом, загубленим у морі й помираючим від голоду морякам дозволялося людожерство. Моряки мусили одностайно погодитися й тягнути жеребки, щоби вирішити кого мали вбити і з’їсти першим. Процедура мала продовжуватися до врятування чи до останнього чоловіка.

***

За часів приязного ставлення Петра I, за його клопотанням Іван Мазепа отримав титул князя Священної Римської Імперії.

***

Згідно синтоїстського віровчення існує близько «8 мільйонів богів-камі». Цифра «8» є символічною — вона означає безмежність.

***

Зубна бурильна машина була винайдена в 1790 році Джоном Грінвудом.

***

Існує думка, українська назва комах Pyrrhocoris apterus — клоп-москаль виникла через те, що вони рухаються строєм як солдати (москалі) у війську.

***

Існує думка, що вперше у світі кінь був приручений на території України 6000 років тому, що підтверджують розкопки неподалік села Деріївка Кіровоградської області

***

Існує думка, що перше відоме в Україні зображення вишивки дійшло до нас на антропоморфних фігурках із мартинівського скарбу антів 6-7 ст. н.е.

***

Клас терменвоксу, одного з перших електронних музичних інструменів, на якому грають без дотику рук і сьогодні викладається в Московській консерваторії.

***

Книга рекордів Гінесса має найбільший в світі загальний тираж після Біблії.

***

Краватка має свою батьківщину - Хорватію, саме тому в українській мові з’явилось слово краватка.

***

До розділу "Читанка"

Ой, як цікаво! Хочу ще!

"Весела Абетка" - складова великого сайту "Українське життя в Севастополі".
Ідея та наповнення - Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ.