ХОЧЕШ - ВІР, А НІ - ТО ПЕРЕВІР - 12

Частина океану виявилася... на дні одного з озер а Норвегії. Прісноводне озеро Токіє знаходиться за двісті кілометрів від Осло, У ньому на глибині 130 м виявили великий шар океанічної солоної води. Цей шар лежить під тиском в десять атмосфер, дослідження його показали, що тут обсолютно немає ніяких слідів життя.

***

У Японії на одному з островів знайдено найстаріше дерево в світі. Це кедр, йому 7200 років.

***

За пошкоджене дерево в парку, саду, на вулиці норвезький закон встановив покарання: посадити три нових дерева.

***

У гірській місцевості півострова Камчатка знайдено озеро, на поверхні якого можна ходити, хоча воно дуже глибоке. Виявляється, що з його дна постійно виділяється газ і виносить на поверхню озера міліарди піщинок і камінців, які утворюють наче друге дно. Це дно утримує вагу людського тіла. Але для прогулянок по озеру є одна перешкода - вода озера надзвичайно гаряча.

***

Усім відомо, що птахи перелітають з місця на місце, а от про летючих мишей мало хто знає. За допомогою кільцювання вдалося встановити, що летючі миші, які живуть у Франції, зимують у Японії.

***

У замулених водах тропічної Америки живе незвичайна рибка, далекий родич зубастих коропів. Цікава вона тим, що має чотири ока - по парі з кожного боку голови.

***

У водах Південно-Китайського моря водиться риба дайюй. Вона клює на хвости своїх родичів. Так, за хвіст пійманої риби чіпляється друга, третя, четверта. Іноді риболови ловлять відразу шість риб.

Глупота піддається лікуванню?

Нобелівський лауреат Джеймс Вотсон, який разом з Френсісом Кріком відкрив структуру ДНК, нині запевняє, що знає, як вилікувати глупоту. Він вважає, що причиною труднощів у навчанні є генетична хвороба, яку молекулярній біології цілком під силу здолати.
На його думку, слід випрацювати генну терапію. Таке лікування мало б допомогти тим десяти відсоткам школярів, які не встигають за рештою класу, поправити свою успішність. Та й, зрештою, не лише школярам, а й тим, у кого проблеми з "генієм" у пізнішому віці.

***

До розділу "Читанка"

Ой, як цікаво! Хочу ще!

"Весела Абетка" - складова великого сайту "Українське життя в Севастополі".
Ідея та наповнення - Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ.