ХОЧЕШ - ВІР, А НІ - ТО ПЕРЕВІР - 13

Навіщо обізвали індіанців?

Звичайно індіанців називають червоношкірими. Але адже це не так! Шкіра корінних жителів Америки - смаглява, трохи маслинового відтінку. Так відкіля ж узялася таке трохи образлива назва? Саме так, червоношкірими (red-skines), індіанців назвали перші поселенці-англійці через червону фарбу кіноварі, який індіанці розфарбовували собі обличчя.

Ну і квіточка!

Найбільшою квіткою у світі є Rafflesia arnoldii. Росте він у джунглях Південно-Східної Африки. Сама квітка - 91 див у поперечнику, 1,9 див товщини, вага - 7 кг. Але за таку красу потрібно платити, і у диво-квітки жахливий запах (який, ви зрозумієте, довідавшись другий назву цієї квітки - " труп, що розкладається,". І пахне він, на жаль, відповідно...

Ма-а-аленький такий лист...

Самий довгий лист, обсягом у 1402344 слова, було почато 3 січня 1982 року і відправлено 25 січня 1984 року англійцем Еланом Форманом своїй дружині Дженет.


У шлунку ненажери

На рибзаводі озера Балхаш працює незвичайний музей. Це музей шлунка сома! Монети і ґудзики, гребінці і камінчики - усе це знайдено в шлунках риб.
Один сом проковтнув пару галош і цілу цеглину! Але більше всего знаходили порожніх консервних банок. Ціла потрапилася тільки одна - "Сом у томаті".

 

Бережіться, жартівники!

Напевно, однієї із самих дурних жартів є дзвоник по телефоні з помилковим викликом пожежних чи оголошенням про бомбу. Але, на жаль, ця "витівка" поширена по усьому світі.
І от пожежні одного з американських міст, порядком утомившись від помилкових викликів, удосконалили пристрій телефонної будки.
Якщо людина, що знаходиться в будці, набирає номер пожежної команди, то двері автоматично захлопуються і відкриваються тільки через п'ять хвилин - цілком достатньо, щоб приїхала поліція і нагородила чесного чи громадянина покарали "жартівника".

 

Чим павуки схожі один на одного?

Як правило, усі павуки схожі один на одного. По-перше, "фігурою". Голова павуків срослась із грудьми, утворивши так називану головогрудь. У них немає шиї, а черевце (воно завжди більше головогруди) з'єднано з головогрудею тоненькою "талією" - стеблинкою, як говорять зоологи.
По-друге, кількістю ніг. Їх вісім. Правда, дехто може засумніватися: а не десять чи? Дійсно, у павуків видна ще одна пара ніг, тільки поменше. Насправді це не ноги, а, скоріше, руки - ними павуки обмацують усі навколо, ними самка "зашиває" кокони з яйцями, ними ж павуки повертають видобуток, коли обв'язують її павутиною. Називаються ці "руки" - хеліцери.
І, нарешті, третє, що поєднує павуків, - відсутність вусів. У комах - пара вусів, у раків - дві пари, а в павуків - ні однієї.

***

Мiсяць має вiдмiнний вигляд у поодиноких частинах земної кулi. Коли в пiвденнiй частинi земної кулi видно його як букву "С", що називаемо перша чверть, то в півнiчнiй частинi видно його навпаки, як останню чверть.

***

Найдовша дорога в свiтi - це так звана "панамериканська дорога", довжина якоi буде становити 25 тисяч кiлометрiв. Пишемо, що буде становити, бо її будова почалася 20 рокiв тому i дотепер ще не закiнчена. Викiнчена, вона буде в'язати американську Аляску з аргентiнською Вогненною Землею, переходячи через краiни Пiвнiчної, Середущоi та Пiвденноi Америки.

***

Мiсто Ныо-Йорк має найбiльший авiяцiйний рух, бо в його аеродромах на протязi однiєї доби причалює i пiдноситься бiльше число лiтакiв, нiж в одинадцятьох головнiших "аеродромах" Европи.

***

Китайський мур - це одна з найбiльш старинних будiвель, що затрималася до сьогоднi. Його довжина - понад три тисячi кiлометрiв, а висота в деяких мiсцевостях сягає 10 метрiв. Це єдина споруда на Землі, яку видно з космосу.

***

До розділу "Читанка"

Ой, як цікаво! Хочу ще!

"Весела Абетка" - складова великого сайту "Українське життя в Севастополі".
Ідея та наповнення - Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ.