9 2
ХОЧЕШ - ВІР, А НІ - ТО ПЕРЕВІР - 152

Коротка історія еволюції годинника

У 1470 році вперше був винайдений годинник, що працює від енергії пружини. До 1862 року історія хронометрів, годинникових механізмів, що дозволяли проводити точне вимірювання проміжків часу, налічувала вже майже півтора сторіччя.
14 травня швейцарський годинниковий майстер Адольф Ніколь запатентував хронометр, який дозволяв після чергового виміру знову починати відлік з нуля.

Перший портативний кишеньковий годинник був виготовлений в Німеччині. Він мав тільки одну стрілку, яка показувала приблизний час. У 1485 році Леонардо да Вінчі зробив ескіз пристрою для баштового годинника. Як з’ясувалося, кишеньковий годинник від баштового відрізняється тільки розмірами – принцип той же. З початком XVII століття популярність кишенькового годинника достатньо зросла. Також змінився підхід до оформлення – годинник ставав витонченішим. В цей же час для прикраси циферблату стали використовувати емаль.

У 1630 році циферблат годинника вперше був накритий склом. І лише через 50 років був винайдений секундний механізм, і відповідно з’явилася секундна стрілка.
Зараз годинник — невід’ємна частина нашого життя і подальше існування без нього не уявляє собі жодна людина.

Ой, як цікаво! Хочу ще! Ой, як цікаво! Хочу ще!

"Весела Абетка" - складова великого сайту "Українське життя в Севастополі".
Ідея та наповнення - Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ.