ХОЧЕШ - ВІР, А НІ - ТО ПЕРЕВІР - 16

8 липня 2002 року у ресторані "Шинок" в Москві у рамках "Фестивалю українських вареників" на честь року України у Росії був представлений найбільший у світі вареник вагою 67 кілограмів.

***

28 червня в Києві був зареєстрований рекорд СНД по миттю посуду. За допомогою стандартної 500-міллілітрової пляшки миючого засобу "Фэйрі" було вимито 6952 тарілок!
Киян попередньо запросили "забруднити" рекордні тарілки, покуштувавши зовсім безкоштовно м'ясне рагу на березі Дніпра. Тисячі киян стали свідками й учасниками встановлення нового рекорду!

***

22 листопада 2002 р., у БК ім. Корольова за участю "Книги рекордів України" Благодійним фондом "Їжа життя" відбувся фестиваль "Солодка гора", на якому був установлений рекорд України - найбільший вегетаріанський торт. Вага велетня 1080 кг, довжина 8,2 м., ширина 1,8 м., висота 1,05 м. На унікальному торті-горі розмістилися їстівні дерева, будинки, фігурки тварин, водоспади. Композиція являлася зменшеною копією священної гори Говордхан.

На виготовлення гори було використано:
- 300 кг вершкової олії,
- 250 кг цукру,
- 200 кг борошна,
- 160 кг згущеного молока,
- 50 кг горіхів,
- 50 літрів сиропу і 70 кг фруктів - ківі, апельсинів, бананів, винограду, чорносливу.

***

Cвітовий рекорд по метанню мобільних телефонів установлений у Львові. На першому чемпіонаті України, що завершився 14 вересня, телефон Alcatel закинули на 82,86 м, що на 16,16 м перевищує світовий рекорд, встановлений у Фінляндії.

***

Найглибші станції метро і самі довгі ескалатори у світі.
Арсенальна, Київ: 105 м, ескалатор (більш) 65 м
Адміралтейська, Санкт-Петербург (недобудована): 100 м
Університет, Київ: 87 м
Комендантський Проспект, Санкт-Петербург: 75 м, ескалатор 75 м (?)
Спортивна, Санкт-Петербург: 70 м

***

Міжнародна авіаційна федерація (FAI) у Лозанні надіслала офіційне повідомлення у Федерацію авіаційного спорту України про те, що зареєстровані 124 світових рекорду нашого Ан-225 "Мрія". Нагадаємо, що цей самий важковозний літак у світі з п'ятьма бойовими танками у вантажному відсіку зробив переліт по маршруті Київ - Чорне море - Київ загальною довжиною 1000 км. Саме тоді екіпаж на чолі з ведучим льотчиком-випробувачем Олександром Галуненко побив усі рекорди по злітній масі (більш 300 т), комерційному навантаженню (253,8 т), висоті (10570 м) і швидкості польоту (763 км/година). Такої кількості досягнень не домагався жоден лайнер у світі.

***

Найбільший іконостас прикрасив Свято-Успенський собор у Києво-Печерський лаврі. Ширина цього шедевра, створеного львівськими художниками, складає майже 21 метр, висота - більш 25 метрів. У загальному ж, він нараховує 91 ікону.

***

Перший художній музей на території України - Музей художньої промисловості, відкритий у 1873 році у Львові. Пізніше, у 1886 році був заснований Міський художній музей у Харкові, а в 1889-м - Міський музей червоних мистецтв в Одесі.

***

Перший музей окремого художника - картинна галерея І.К.Айвазовського, заснована художником у 1880 році.

***

До розділу "Читанка"

Ой, як цікаво! Хочу ще!

"Весела Абетка" - складова великого сайту "Українське життя в Севастополі".
Ідея та наповнення - Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ.