9 2
ХОЧЕШ - ВІР, А НІ - ТО ПЕРЕВІР - 165

***

Частиною унікального Музею писанки в Коломиї є найбільша писанка в світі — оригінальний пам’ятник заввишки 13,5 метрів і у діаметрі — 10 метрів.

***

Альберт Ейнштейн був членом Наукового товариства імені Шевченка.

***

В фільмах американського кінорежисера українського походження Едварда Дмитрика знімались такі відомі актори, як Марлон Брандо, Шон Коннері, Брижіт Бардо, Кірк Дуглас та Ентоні Квінн.

***

Сліпий українець Василь Єрошенко став класиком літератури мовою есперанто.

***

За народними переказами, російський імператор Петро І так добряче погуляв у Жовківському замку, що відтоді місцеву річку почали іменувати Свиня.

***

Прізвище відомого російського поета Костянтина Бальмонта походить від українського слова «баламут», адже його прадід Іван Баламут був херсонським поміщиком.

***

Серія мультфільмів «Козаки», окрім Радянського Союзу та України, мала велику популярність у Ірані.

***

Для назви творчого об’єднання «Березіль» видатний реформатор українського театру Лесь Курбас використав слова з поезії «Я вибираю березіль!» норвезького письменника, лауреата Нобелівської премії з літератури (1903) і автора тексту норвезького гімну Бйорнстьєрне Бйорнсона.

***

Пам’ятник Тарасу Шевченку в місті Москві з’явився 10 червня 1964 року завдяки конкуренції СРСР і тодішнього ідеологічного ворога США, випередивши появу пам’ятника в американській столиці місті Вашингтон на півмісяця.

***

У «Романі про людське призначення» сучасної української письменниці Емми Андієвської величезна кількість персонажів (514), причому більшість із них є українцями, хоча дія роману розгортається у багатьох країнах світу, крім того за цікавим збігом у другому виданні твору (К.: «Орій», 1992, 514 стор.) на кожну сторінку книги припадає новий персонаж.

Ой, як цікаво! Хочу ще!

"Весела Абетка" - складова великого сайту "Українське життя в Севастополі".
Ідея та наповнення - Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ.