ХОЧЕШ - ВІР, А НІ - ТО ПЕРЕВІР - 17

Музей народної архітектури і побуту під Києвом (с.Пирогово), створений у 1976 році. На площі 150 га розмістилися більш 300 пам'ятників архітектури з різних регіонів України - житлових, виробничих, господарських будівель, культових споруджень. У фондах музею близько 60 000 експонатів - народний одяг, тканини, меблі, знаряддя праці, вироби гончарів, ковалів, теслярів.

Найбільша музейна організація - Львівська картинна галерея, площа якої разом з філіями складає 16 000 кв.м, а кількість експонатів перевищує 40 000.

Саме вітряне місце - це гора Ай-Петрі. Тут вітер - 125 днів у році, а його швидкість досягає 50 метрів у секунду.

Перший важливий освітній і культурний центр України і всієї Східної Європи засновано Петром Могилою. Митрополит провів ряд реформ, що дали можливість розвиватися православної церкви, а разом з нею й українській освіті і культурі. Він був засновником Могилянської Колегії (1632), що з 1700 року була перетворена в Києво - Могилянську Академію.

Перша конституція Української держави, так називана Бендерська конституція, була створена навесні 1710 року, після смерті Мазепи, гетьманом Пилипом Орликом.

Перші постійні українські театри створені: у 1805 р. - у Києві; у 1804 р. - в Одесі; у 1810 р. - у Полтаві; у 1812 р. - у Харкові й у 1826 р. - у Ніжині.

Юрій Коваленко здатен відтворювати без застосування яких-небудь технічних засобів, користаючись тільки власними голосом, губами і руками - 62 звуків живої і неживої природи, включаючи голоса тварин, звучання механізмів, музичних інструментів і т.і. Відтворення фонетично точного звучання 10 іноземних мов, а також 56 голосів відомих на території України, Росії і колишнього СРСР акторів, дикторів радіо і телебачення, відомих європейських співаків.

8 вересня 2002 р. на грандіозному святі моди на Хрещатику, Мэтр вітчизняної моди Михайло Воронін за участю "Книги рекордів України" встановив рекорд.
Набридло класику робити одяг звичайного розміру, і вирішив він створити смокінг-гігант та перед судом спеціальної комісії представив виріб 500 розміру!

***

Над Японією зійшло квадратне сонце

Унікальне оптичне явище зафіксоване у північній японській префектурі Хоккайдо, над якою сонце зійшло не у вигляді диска, а у формі величезного квадрата.
Про дивну метаморфозу в Токіо стало відомо сьогодні завдяки фотографу-аматору, чий знімок прямокутного світила на фоні пурпурного неба потрапив до газет.
Феномен трапився 22 березня 2003 р. в районі східного півострова Нокке в протоці Зради. Причому, за словами 42-літнього Дзюньіті Ямамото, спочатку Сонце з'явилося з-за морського горизонту у формі трикутника, який досить швидко перетворився на квадрат. У такому стані його можна було спостерігати протягом приблизно п'яти секунд. Лише після цього воно стало набувати круглої форми.

За словами фахівців, таке перетворення стало результатом оптичного обману. Викривлення сталося через особливе зломлення променів над поверхнею моря, температура якого була значно вище за атмосферну. Того ранку на сході Хоккайдо різко похолодало до мінус 13. (УНІАН)

***

До розділу "Читанка"

Ой, як цікаво! Хочу ще!

"Весела Абетка" - складова великого сайту "Українське життя в Севастополі".
Ідея та наповнення - Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ.