9 2
ХОЧЕШ - ВІР, А НІ - ТО ПЕРЕВІР - 172

***

Недобудований Запасний командний пункт Чорноморського флоту СРСР, розміщений усередині гори неподалік Севастополя, є найбільшою підземною спорудою на території України.

***

В Україні існують лише два пам’ятники Іванові Мазепі, другий нещодавно відкрито у Дігтярівці Чернігівської області, де відбулася перша зустріч гетьмана з королем Карлом ХІІ.

***

Художник 18 століття Тимофій Калинський, малюнки якого прикрашають сучасні видання з історії козацтва, був членом таємної організації, яка намагалась звільнити козацьку Україну від Росії за допомогою Прусії.

***

Український фізик Іван Пулюй не тільки зробив великий вклад у відкриття рентгенівського випромінювання, але і вперше переклав Євангеліє українською мовою.

***

З 1921 по 1925 р. у Львові існував Таємний український університет заснований у відповідь на заборону польською владою навчання в Львівському університеті для українців.

***

У 1904 році партія Миколи Міхновського (УНП) підірвала пам’ятник Пушкіну у Харкові на знак протесту проти святкування «250-ліття приєднання Малоросії» у Росії.

***

Найдавніший барабан віком 13.000 років знайдено на палеолітичній стоянці поблизу села Межиріч (Канівського району Черкаської області).

***

Лайливе прізвисько продажної, підлої людини — хрунь, походить від реальної історичної особи Прикарпаття ХІХ століття, Микити Хруня, який зраджував своїм виборцям у Галицькому сеймі.

***

Австрійський архикнязь Вільгельм Франц фон Габсбурґ-Лотрінґен був полковником Легіону Українських Січових Стрільців і мав прізвисько Василь Вишиваний.

***

В 1918 Кубанська Народна Республіка ухвалила резолюцію про прилучення Кубані на федеративних умовах до Української Народної Республіки, але це об’єднання так і не відбулося.

***

Ой, як цікаво! Хочу ще!

"Весела Абетка" - складова великого сайту "Українське життя в Севастополі".
Ідея та наповнення - Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ.