ХОЧЕШ - ВІР, А НІ - ТО ПЕРЕВІР - 18

"Під час нічного відпочинку ми очищуємося від страху і переживань. Деякі психологи стверджують, що людина, яка не має сновидінь, незабаром може захворіти психічно."
[Ярина Ярко, "Високий замок", 7.11.2002].

***

За даними ЦРУ, Україна за рівнем валового внутрішнього продукту посідає поважне - 35 місце - в списку 50 найбагатших країн світу. Україна легко залишила позаду Португалію, Данію, Норвегію, Фінляндію, Угорщину, Чехію і т.д. [www.geohive.com з посиланням на "The World Factbook 2002", CIA, USA].

***

Російські вчені переконують нас у тому, що людина невдовзі зможе жити вдвічі довше, ніж тепер. Це стане можливим завдяки відкриттю нових ліків-антиоксидантів, які певним чином керують процесом поділу клітин. Ученим також давно відома роль холоду й голоду в продожвенні життя й молодості. Експерименти, які дотепер проводилися на тваринах, підтверджують, що низькокалорійний харчовий раціон може продовжити життя на третину [www.Izvesia.ru].

***

Коли людина радісно схвильована, її зірниці розширюються майже в чотири рази. І, навпаки, коли вона сердиться або має поганий настрій, - її зірниці звужуються. Тому, коли ви розмовляєте зі своїм партнером чи клієнтом, навчіться додивлятись до його зірниць. До цього прийому нерідко вдаються досвічені бізнесмени і підприємці [В. Сухарєв].

***
Якщо з'їсти перед сном цибулю - хороший відпочинок вам гарантовано. Якщо безсоння викликане приливами крові до голови, то вельми корисно прикладати гірчичники або натертий на тертушці хрін до литок.

***

У качки близько 12000 пір'їнок, у голуба - 2500, а у лебедя - близько 20000.

***

Справжній гігант серед птахів - страус африканський. Його вага 50-90 кг, хоч він і не літає, та під час бігу розвиває швидкість 70 км/год.

***

Найменший представник птахів - колібрі. Вага колібрі - 1,5-2 грами. Ці птахи трішки більші за джмелів, живляться вони переважно нектаром квітів.

***

У нашій країні найменші птахи - королики.

***

На землі мешкає приблизно 8600 видів птахів.

***

У 1978 році в пустелі Сахара випав сніг і йшов протягом години.

***

В світі щорічно спалюється 2 мільярди тонн вугілля, більше 1 мільярда тонн нафти.

***

Якщо квітка кульбаби закрита в сонячну погоду - бути дощу.

***

Їжак відноситься до класу ссавців, ряд комахоїдних.

Байками є розповіді про здатність їжака настромлювати на свої голки яблука та гриби. Анатомічна будова голок не дає змоги зробити це тваринці.

***

До розділу "Читанка"

Ой, як цікаво! Хочу ще!

"Весела Абетка" - складова великого сайту "Українське життя в Севастополі".
Ідея та наповнення - Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ.