ХОЧЕШ - ВІР, А НІ - ТО ПЕРЕВІР - 20

***
Михайло Булгаков писав про те, що після взяття Києва Петлюрою все місто за три дні перейшло на українську мову. Очевидно це пояснюється тим, что незадовго до цього при взятті Києва бандами Муравйова розстрілу підлягали жителі, котрі розмовляли українською. До речі, Муравйов просив дозволу проводити цей терор і в області, але чомусь його не отримав.
***
Прообразом Майстра в романі Булгакова "Майстер і Маргарита" був український філософ Григорій Сковорода, а саме слово "майстер" - означає "тлумач Біблії" (див. книгу И. Л. Галинская. Загадки известных книг, - М.Наука, 1986 г.)
***
Великий співак Собінов, готуючись до гастролей в Україні в кінці 20-х років, вивчив арію Євгенія Онєгіна українською мовою. А коли мешкав в готелі в Харкові, то виправляв помилки в написах на табличках і оголошеннях.
***
Перший секретар Компартії Україні Петро Шелест у 1972 році постраждав не тільки за помірно самостійну політику, а й за зміст своєї книги "Україна наша Радянська" і за те, что назва вважалась товаришам по партії абревіатурою УНР - Української Народної Республіки - незалежної держави часів громадянськой війни.
***
Меморіал Василя Стуса створений російським демократом Андрієм Сахаровим.
***
Найбільш український фільм "Тіні забутих предків" зняв вірмен Параджанов.

***
Найбільшою кількістю псевдонімів, серед українських письменників користувались О. Кониський - 141, І. Франко - 99, О. Маковей - 56.
***
Унікальному Словникові співаків України, що створений Іваном Лисенком, і який містить відомості про 1200 співаків належить і сумний "рекорд" в історії видавничої справи. 23 роки(!) словник перебував у видавництві "Музична Україна", керівництво якого під різними приводами зволікало з надрукуванням цієї праці. Словник побачив світ у 1997 році (через 6(!) років після проголошення незалежності) завдяки спонсорам з української діаспори.

***

До розділу "Читанка"

Ой, як цікаво! Хочу ще!

"Весела Абетка" - складова великого сайту "Українське життя в Севастополі".
Ідея та наповнення - Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ.