ХОЧЕШ - ВІР, А НІ - ТО ПЕРЕВІР - 39

***

Колись дуже давно в Америці, куди переселились люди з різних країн, горобці не мешкали, хоча в Європі їх можна було зустріти в усіх-усіх країнах. І засумували американці за цими веселими, непосидючими й невибагливими пташками.
Взяли вони і в 1850 році привезли з Європи горобчиків. Ті напрочуд швидко освоїлися на новому континенті.
Якось на американський штат Массачусетс напало стільки гусені, що навіть учені не могли назвати бодай приблизну кількість. Вона жерла геть усе на своєму шляху. Людям почав загрожувати голод, бо впоратися з навалою бридких ненажер не могли.
І тут на допомогу їм прийшли славні горобчики! Вони, ці щебетуни і одчайдухи, досить швидко начисто укоськали навалу ненажер!
Саме за цей "геройський" вчинок вдячні мешканці міста Бостон і поставили в головному парку міста пам'ятник звичайнісінькому горобцю!

***

Колись дуже і дуже давно, ще до нашої ери, войовничі племена галлів напали на Рим. Вони оточили-фортецю на найвищому пагорбі. Галльські нападники вирішили вночі видертися по стрімких схилах пагорба й перебити жителів Риму, котрі сховались у фортеці.
Вкрай виснажені оборонці спали. Навіть сторожові собаки поснули. І бути жителям Риму побитим, кили б не... гуси!
Тільки-но вороги з'явилися на стінах фортеці, як раптом гуси заґелґотали. Та так голосно, що оборонці за мить були на ногах. Вони відважно кинулись на підступних, галлів і розбили їх військо!

От і кажуть з тих пір: "Гуси врятували Рим!"

За це вдячні римляни проголосили гусей священними птахами. Та ще й звели їм великий пам'ятник.

***

До розділу "Читанка"

Ой, як цікаво! Хочу ще!

"Весела Абетка" - складова великого сайту "Українське життя в Севастополі".
Ідея та наповнення - Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ.