ХОЧЕШ - ВІР, А НІ - ТО ПЕРЕВІР - 46

***

30% населення планети вживають йогурти щодня. Йогурти бувають “живими” і “мертвими”. Більш коректна назва “мертвого” – йогурт із тривалим терміном зберігання.

***

В Китаї соєві продукти культивують уже шість тисяч років.

***

Мандрівний проповідник ордену капуцинів Марко Д’Ануціо запропонував додавати до кави, яка є гіркою, вершки і мед. На його честь каву назвали “капучино”. Минулого року Папа Римський Іван Павло ІІ зарахував ченця до лику блаженних.

***

Маргарин винайшли французи 1869 року.

***

Середньостатистичний українець з’їдає 300 г грибів на рік, а середньостатистичний європеєць – удесятеро(!) більше.

***

В творах Шекспiра вiтер завжди віє з пiвночi, хоч в Англії вiють вiтри зi сходу i заходу. Шекспiр нiколи не описував мряки, хоч це буденне явище в Англiї.

***

Звичай голити бороду вперше запровадив Олександр Македонський. Під час рукопашного бою вороги хапали його солдатів за бороди, через це Олександр наказав усім воїнам голитися.

***

Митрофанушка, герой комедії Фонвізіна "Недоросль", мав прототипа - вісімнадцятирічного дворянина Олексія Оленіна. Коли Оленін побачив себе на сцені, він страшенно збентежився, кинув свою голуб'ятню, байдикування і почав учитися. Згодом Оленін став найосвіченішою людиною свого часу - президентом Академії мистецтв і директором Публічної бібліотеки в Петербурзі.

***

До розділу "Читанка"

Ой, як цікаво! Хочу ще!

"Весела Абетка" - складова великого сайту "Українське життя в Севастополі".
Ідея та наповнення - Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ.