ХОЧЕШ - ВІР, А НІ - ТО ПЕРЕВІР - 63

***

Найнижчий чагарник на планеті поширений в тундрі Гренландії. Це карликові верби. Їхня висота досягає близько 5 см.

***

Найбільше листя у пальми, що росте на території Америки. Довжина листка її 22 м, а ширина - близько 12м.

***

Щодоби на земну поверхню випадає понад 200 тисяч метеоритів.

***

Центр Європи міститься на території України в Закарпатській області поблизу селища Ділове між містами Тячів і Рахів.

***

Англійська викладачка скульптури Роксана Фекрма вирішила прикрасити свій будиночок у Бірмінгемі. Але грошей на це не мала. Тоді вона купила рожеву, блакитну і зелену вовну та й виплела разом із 30 в'язальницями величезну шапку. І одягнула її на будиночок.

***

Одна з японських фірм випустила люстерка, які, за бажаннями власника, хвалять або сварять його. Подивився вранці на своє зображення і чуєш у відповідь: "Ти сьогодні чудово виглядаєш" або "Чого витріщився?" - можеш сам вибирати варіант, який забезпечить гарний настрій на цілий день.

***

Деякі види крабів - родичів рака носять на своїх клішнях морські анемони. Але краби - не модники, а хитруни. Анемони захищають їх від ворогів, адже мають пекучі щупальця.

***

Вся земна атмосфера важить приблизно п'ять мільярдів тонн. Напевно, ти не раз чув у прогнозі погоди такі слова: "Атмосферний тиск становить..." Тиск повітря на земну кулю і називають атмосферним тиском.

***

Жителям італійського містечка Перуджа віднині заздрять усі ласуни. Під час щорічного фестивалю солодощів "Єврошоколад" італійці спробували з'їсти найбільшу в світі шоколадку - вагою 6 тонн і заввишки понад 2 метри! Та вони її не подужали - тож чимало шоколадних "шматочків" прихопили як гостинець додому. Один із таких гостинців заважив 42 кілограми.

***

Латинська приказка каже: "Скільки мов ти знаєш, стільки разів ти людина". Німець Шютцн (жив у минулому столітті) розмовляв 270 мовами. Таких людей називають поліглотами. Данський учений Расмус Христіан Раск знав 230 мов, професор Львівського університету Андрій Гавронський - 140, український мовознавець і письменник Агатангел Кримський - близько 60. Кілька іноземних мов знав і гетьман Богдан Хмельницький.

***

До розділу "Читанка"

Ой, як цікаво! Хочу ще!

"Весела Абетка" - складова великого сайту "Українське життя в Севастополі".
Ідея та наповнення - Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ.