ХОЧЕШ - ВІР, А НІ - ТО ПЕРЕВІР - 64

Якщо мама забороняє тобі верещати, скажи їй, що готуєшся до турніру з поросячого вереску. Поясни також, що такі незвичайні змагання щороку проводять у Франції. І чого б тобі не спробувати стати чемпіоном? Тож наполегливо тренуйся - верещи щодуху перед... поросятами. Бо на турнірі в журі сидять поросята. Якщо твій вереск їх зворушить і вони теж заверещать - вважай, перемога у тебе в кишені.

***

Чи знаєш ти, що страус може бігти зі швидкістю 50 кілометрів на годину? Американські фермери з містечка - Чандлер вирішили перевірити це. Щороку вони влаштовують верхогони на страусах. Авжеж, треба мати неабияку сміливість, щоб "осідлати" найбільшого в світі птаха й виграти перегони. Страусів тут запрягають ще й у колісниці. Тисячі людей приїжджають подивитися на пташине шоу.

***

Індійський професор Мішра винайшов бамбупед - велосипед із бамбука. Навіщо? Щоб не забруднювати довкілля, як це стається при виготовленні звичайних велосипедів. Важить він 8 кілограмів. А дзвінок бамбупеда нагадує мелодію флейти.

***

Кільком учням середньої школи міста Терлінгуа (США) до школи доводиться долати 222 кілометри. І додому вони чотири години їдуть автобусом, а потім той же автобус декого з них везе додому ще 25-30 кілометрів. Після такого випробування урок і навіть найскладніша контрольна - справжній відпочинок. Тож не запізнюйся до школи, пояснюючи, що живеш від неї далеко.

***

В Австрії та Японії здавна вчать дітей писати і правою, і лівою рукою. І це не дивацтва дорослих. Наш мозок складається з двох півкуль, кожна з яких повсякчас прагне захопити лідерство. Та, яка краще розвивається, підкорює другу. А до чого тут руки, спитаєш? За ліву руку відповідає права півкуля, а за праву - ліва. У шульги (лівші) обидві півкулі розвиваються гармонійно, а в правші - тільки ліва. Ось тому серед ліваків більше талановитих, обдарованих, геніальних людей. Тільки не треба їм заздрити. Бо, як стверджує український вчений Віктор Клименко, усі діти до 13 років - ліворукі. Тепер знаєш, що ти - теж шульга - лівша: тренуй обидві руки, розвивай обидві півкулі свого мозку.

***

У школах Данії з 17 по 25 жовтня незвичайні канікули картопляні". Так їх називають тому, що раніше в цей час учнів відпускали із занять допомагати батькам копати картоплю. Тепер бульбу збирає техніка, а канікули залишилися. Для школярів влаштовують вистави в театрах, парках, супермаркетах.

***

Том Діксі, директор середньої школи в американському місті Самміт, пообіцяв своїм учням з'їсти борошняного хробака, якщо вони прочитають 4000 літературних творів. Школярі виконали цю умову, тож директорові довелося з'їсти хробака. Чому саме його він вибрав як "нагороду"? В античній Греції борошняний хробак був делікатесом.

***

Вперше символ "дорівнює" застосував у своїй роботі англійський учений Роберт Рекорд у 1557 р. Свій вибір він пояснив так: немає нічого рівнішого, ніж дві паралельні лінії.

***

До розділу "Читанка"

Ой, як цікаво! Хочу ще!

"Весела Абетка" - складова великого сайту "Українське життя в Севастополі".
Ідея та наповнення - Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ.