ХОЧЕШ - ВІР, А НІ - ТО ПЕРЕВІР - 71

***

"Галактобус" (галактичний автобус) летітиме на Марс півроку і братиме всього 50 пасажирів. На думку професора астронавтики Джеймса Логаскі, такі рейси до Червоної планети розпочнуться у 2018 році.

***

Не тільки дівчатка бавляться ляльками. Тоні Меттіа з Великобританії колекціонує ляльки Барбі. І вже має 1125 лялькових красунь. Він не лише милується ними, а й раз на місяць перевдягає їх. Це найбільша колекція Барбі у світі.

***

Ну хто не читав про пригоди Тома Сойєра і не тремтів від страху разом із ним у печері індіанця Джо?! А знаходиться вона в штаті Кентуккі (США) і називається Флінт-Мамонт. Це найбільша печера на нашій планеті. Хоча досліджують її вже майже 200 років, вона ще й досі приховує від людей багато таємниць. Цей п'ятиповерховий підземний лабіринт має 225 галерей, 47 гротів, 23 вертикальні колодязі, 3 підземні річки, 3 підземні озера, 8 водоспадів.

***

Якщо ти уві сні хропиш, то хай мама не дивується, що приносиш зі школи гірші оцінки, ніж міг би. Бо хропіння порушує дихання, через нестачу кисню мозок мало відпочиває - тож потім і працює гірше. Таку закономірність виявили німецькі вчені. Із 1000 обстежених ними учнів 12-13 років 114 хропунів виявилися двієчниками. Позбудься цієї звички - і дорогу у відмінники тобі відкрито.

***

На уроці географії сміливо відповідай, що висота Джомолунгми (найвищої у світі гори) не 8848, як пишеться у всіх підручниках та енциклопедіях, а 8850 метрів. Нещодавно американські вчені виміряли її і з'ясували, що гора "підросла" на два метри.

***

Британські вчені стверджують, що тваринам теж сняться сни. Кицькам та собакам сниться все те, що вони звикли робити щодня: прогулянки з господарем, мисочка з чимось ласеньким...

***

В Японії відбулося випробування нового надшвидкого поїзда на магнітній подушці. Він може розвивати запаморочливу швидкість - 502 кілометри за годину. Хоча потяг і їде надзвичайно швидко, його пасажири не відчувають ані найменших поштовхів.

***

Одна волосина на голові живе 2-6 років. Улітку волосся росте швидше, ніж узимку. Найдовшим воно може вирости у віці 1-17 років. Згодом його ріст уповільнюється, як і ріст усього тіла.
На голові волосся росте зі швидкістю 1 сантиметр за місяць. Якщо скласти все волосся на голові й тілі в одну волосину, то за 1 хвилину вона б виросла на 11,6 сантиметра, за 10 хвилин - на 1-6 сантиметрів, а за добу - на 167 метрів. Здорова волосина - неабиякий чемпіон: вона може розтягуватися на третину своєї довжини й витримати вантаж до 100 грамів.

***

Перші парасольки захищали людей не від дощу, а від сонця. Виготовили сонячні парасольки давні китайці - ще в XI столітті до нашої ери. У давньому Єгипті та Вавилоні вони були символом влади. Ними могли користуватися лише знатні особи.
Першими здогадалися ховатися під парасолькою від дощу римляни. А у Франції про першу дощову парасольку згадується 1637 року - в списку речей короля Людовіка XIII.

***

Хочеш менше хворіти - починай уроки ретельніше вчити! Це не чергова вигадка (чи хитрощі) вчителів та батьків, а наукове відкриття вчених із Лондонського університету. Неосвічені люди більше потерпають від стресів, на них частіше нападають усілякі хвороби. Так що відтепер навчання в інституті - не лише престиж і майбутня професія, а ще й запорука здоров'я. Тож починай уже завтра, ні, краще сьогодні ретельніше вчити уроки.

***

Сспеціалісти Всесвітньої організації охорони здоров'я стверджують: хто любить трудитися, той довше живе здоровим. Вони обстежили жителів 191 країни. Найдовше залишаються здоровими - до 74,5 року - японці. У всьому світі вони знані як невгамовні працелюби. Американці ж у цьому списку посідають лише 24-те місце. Саме час підійти до мами й сказати, що ти вимиєш підлогу чи випрасуєш білизну - зберігай своє здоров'я.

***

Ми звикли, що молоко отримуємо від корів та кіз. Але це не єдині тварини, які дають людям такий корисний напій. Наприклад, в Азії п'ють верблюже молоко. Ескімоси та Лапландці полюбляють молоко північного оленя. В Індії та Центральній Азії споживають молоко буйволиці. У Європі та Азії доять овець.

***

Грейпфрути - такі ж смачні, як і мандарини та апельсини. Та, виявляється, раніше їх вирощували тільки для... краси. У цих дерев надзвичайно духмяні квіти й темне глянцеве листя. Оскільки плоди трішки гіркуваті, мало хто з людей їх куштував. Тому грейпфрути достигали й обсипалися, після чого їх просто закопували. Добре, що хтось таки розпробував їх. Тепер і ми залюбки ласуємо ними.

***

Після того як первісні люди навчилися отримувати вогонь, вони почали використовувати його для приготування їжі. Спочатку смажили м'ясо на розжареному камені або просто на вогнищі. Потім навчилися варити їжу. Для цього виривали ямки, викладали їх ізсередини шкурами тварин, наливали воду і доводили її до кипіння за допомогою розжареного на вогні каменя.

***

До розділу "Читанка"

Ой, як цікаво! Хочу ще!

"Весела Абетка" - складова великого сайту "Українське життя в Севастополі".
Ідея та наповнення - Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ.