ХОЧЕШ - ВІР, А НІ - ТО ПЕРЕВІР - 73

***

Наймолодшим олімпійським чемпіоном був французький хлопчик Марсель Депає, який виступав кермовим на двійці команди Нідерландів у 1900 р. (У той час йому було приблизно 7-10 роківі).

***

Найвищою будівлею у світі і найвищою вільно несучою конструкцією є вежа Сі-Ен у Торонто, висота якої - 553,34 м.

***

Однією із найбагатших жінок Великої Британії виявилася Джоан Роулінг - автор книг про Гаррі Поттера. Її статки оцінюється в 526 мільйонів фунтів.

***

Одна рослина жита нараховує близько 14 мільйонів дрібних коренів. Якщо їх усіх зв'язати разом, то нитку, що вийшла, можна буде простягнути від Києва до Севастополя.

***

Сумарна маса всіх рослин Землі складає 2400 мільярдів тонн. Це 99% від загальної маси живої речовини на планеті.

***

Світовий рекорд по тривалості крутіння хула-хупа був встановлений англійкою Кристою Тибус, що обертала обруч протягом 24 з половиною годин.

***

Найдовшою рікою у світі є Янцзи. Її довжина складає 5 800 км.

***

Найсильніший за всю історію землетрус відбувся в 1556 році в китайських містах Гуньсу і Шеньси. Число жертв тоді досягло 800 000 чоловік.

***

Навіть із заплющеними очима кожен впізнає кропиву. Треба лише доторкнутися до неї - вона неодмінно вжалить. Її листя стебла вкриті ворсинками. Вони схожі на пляшечки, і в кожній знаходиться мурашина кислота. Коли торкаєшся рослини, ворсинки, наче шприци, проколюють шкіру, і пекуча кислота виливається. Та від "кусання" нашої кропиви ще ніхто не вмер. Навпаки, бабусі й дідусі б'ють себе букетиками кропиви - лікують ревматизм. А ось в Індії та на острові Ява (Індонезія) росте дуже "підступна" кропива. Її "укус" такий же небезпечний для здоров'я, як і укус змії.

***

У наших морях, океанах, річках, ставках плаває 24 000 видів риб. Найменша - карликовий бичок - всього 1 сантиметр завдовжки, а китова акула - аж 12 метрів. Бички теж бувають різні, вони живуть і в морській, і в прісній воді. Морські бички - великі хитруни: на черевних плавцях мають присоску, за допомогою якої можуть прилипати до каменів. Тоді хижакові нелегко їх помітити.

***

Закони підлості:

Бутерброда - падає додолу маслом донизу.

Парасольки - якщо візьмеш парасольку - дощу не буде.

Уроку - не зробив домашнього завдання - обовязково запитають.

Будильника - будить на найцікавішому місці у сні.

***

До розділу "Читанка"

Ой, як цікаво! Хочу ще!

"Весела Абетка" - складова великого сайту "Українське життя в Севастополі".
Ідея та наповнення - Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ.