ХОЧЕШ - ВІР, А НІ - ТО ПЕРЕВІР - 75

***

Конфуцій, або Кун-цзи, народився в Китаї в 551 р. до н. е. Він був великим філософом, який вважав, що імператор зобов'язаний піклуватися про свій народ як батько, а народ повинен любити його і коритися. Понад 2000 років його вчення, конфуціанство, істотно впливало на державний устрій Китаю.

***

Близько 105 р. н. е. чиновник Цай Лунь зробив із суміші ганчірок, конопель і деревини густу масу, розкачав тонкий шар і висушив. Так він винайшов папір. Через 800 років китайці надрукували перші паперові гроші.

***

Шахи були винайдені близько 1400 років тому в Давній Індії чи в Давньому Китаї, щоб допомогти розвитку військового мистецтва.

***

Зорі - гігантські кулі розпеченого газу, температура яких змінюється в широких межах. Астрономи визначають температуру зір за їх кольором і яскравістю. Жовті зорі (типу нашого Сонця) мають температуру близько 5500 °С.Тьмяні червоні зорі характеризуються температурою 3000 °С, а яскраві біло-голубі - до З0 000 °С.

***

Сонце - центр нашої системи. Як і інші зорі, це розпечена газова куля. Відстань від Землі до Сонця - приблизно 150 млн км. Екваторіальний діаметр Сонця - 1 392 000 км. Сонце випромінює в простір величезну кількість енергії. Завдяки світлу
і теплу Сонця на Землі існує життя.

***

Кімнатні рослини здатні протягом 24 год. поглинути до 87% забруднень з повітря, в тому числі - бензол, трихлоретан, формальдегід та ін.

***

Тваринний світ України включає за приблизними підрахунками 44800 видів тварин, рослинний світ налічує понад 25 тисяч видів, з яких до Червоної книги України занесені 382 види тварин та 541 вид рослин.

***

Більшу частину сміття, яке забруднює Землю, складає пластмаса.

***

Папір розкладається протягом 2 років; металева консервна бляшанка - 90 років, алюмінієва - 500 років, поліетиленова плівка - 100-200 років.

***

Переробка сміття у Франції вважається однією з активних і процвітаючих галузей.

***

За останні 20 років вирубано стільки лісу, скільки за все попереднє існування людини.

***

Hещодавно учені виявили, що позіхати надзвичайно корисно для здоров'я. Позіхання знімає втому, розслаблює, допомагає позбутися психологічної перевтоми. А максимальне розширення дихальних шляхів поновлює повітря у легенях.

***

До розділу "Читанка"

Ой, як цікаво! Хочу ще!

"Весела Абетка" - складова великого сайту "Українське життя в Севастополі".
Ідея та наповнення - Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ.