ХОЧЕШ - ВІР, А НІ - ТО ПЕРЕВІР - 76

***

Цікаво знати, що всього в українському віночку 12 квіточок: деревій, барвінок, безсмертник, ружа (троянда), мальва, півонія, любисток, волошка, ромашка, калина, цвіт вишні та яблуні: цвіт же маку вплітався у віночок лише тих дівчат, в чиїх сім'ях, родинах хтось загинув у боротьбі з ворогом. Мак є символом печалі й туги!

***

Запис музики за допомогою нотних знаків запропонував італієць Гвідо д'Ареццо в XI ст. Він придумав чотирилінійну систему та назвав ноти першими складами відомої в ті часи молитви святому Іванові. Співаки сподівалися, що від читання цієї молитви їх голоси будуть дзвінкими. Нотні знаки вперше почали використовувати тільки у XVII ст.

***

Найдовше волося у світі - більше 6 м - виростив 67-літній в'єтнамець Тран Ван Хай, що живе на півдні В'єтнаму. Щоб відростити шевелюру довжиною в 6,2 м, він не стригся 31 рік.

***

Найбільший в Україні бутерброд із салом, площа якого склала 9 квадратних метрів, приготовлений у Сімферополі - для приготування бутерброда було використано 40 кілограмів сала і 100 кілограмів чорного хліба.

***

Поштова служба Німеччини, напевно, установила новий світовий рекорд по тривалості доставки кореспонденції адресату. Лист прийшов по призначенню з 286-літнім запізненням.

***

Наймолодший солдат - бразилець Луїс Альвеш де Ліма був покликаний в армію в 1808 році у віці 5 років.

***

Найдовша відстань, на яку полетіла пробка з під шампанського: 54 метра.

***

Серце землерийки б'ється з частотою 1200 ударів у хвилину.

***

Джина Луїза Калмент померла 4 серпня 1997 року у віці 122 років і 164 днів.

***

Найбільша кількість чайних чашок на голові удержав німець Рудій Хорн у 1952 році. Вона закидав собі на голову шість чашок разом із блюдцями й утримував їх на голові, балансуючи в цей момент на одноколісному велосипеді.

***

Найбільший порятунок на воді: у 1942 році після бою з японським флотом удалося врятувати 2,735 чоловік із затонулого американського лінкора "Лексингтон".

***

Найвищий гонорар за хвилину акторської гри одержала австралійка Ніколь Кідман. За чотирихвилинний рекламний ролик Chanel вона отримала 3,71 мільйони доларів, тобто 928 тисяч за одну хвилину.

***

До розділу "Читанка"

Ой, як цікаво! Хочу ще!

"Весела Абетка" - складова великого сайту "Українське життя в Севастополі".
Ідея та наповнення - Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ.