ХОЧЕШ - ВІР, А НІ - ТО ПЕРЕВІР - 78

***

В іспанському парламенті запроваджено нові жорсткі обмеження проти куріння. Віднині любителі сигарет та сигар будуть змушені виходити в спеціальні приміщення (курилки) чи бар на перекур. Понад третину іспанців курить, і уряд планує заборонити з наступного року куріння на робочих місцях.

***

Найвищий міст Європи

Найбільш високий міст у Європі відкриють на півдні Франції цього тижня. Дорожнє полотно мосту Мійо через ріку Тарн простягнулося на 2,5 кілометра на висоті 270 метрів. Найвища з його опор сягає 343 метри. Міст став останньою ланкою траси, яка з'єднує Париж зі Середземномор'ям і обходить завантажені ділянки доріг.

Як і тунель під Ла-Маншем, міст є спільним франко-британським проектом. Його спроектував усесвітньо відомий архітектор Норман Фостер, а фінансувала спорудження французька фірма Eiffage, яка побудувала Ейфелеву вежу.

***

Чорнобривці виділяють фітонциди, які вбивають мікроскопічних черв'яків (нематод), що висмоктують соки з полуниці і садової суниці, картоплі та інших рослин.

***

На одній березі можна знайти 700-800 тисяч комах. А на дубі їх вже буде понад мільйон. Тільки на одному квадратному метрі сосни налічується близько 40 тисяч жуків та їхніх личинок.

***

Hа одному гектарі (100 х 100 метрів) землі комах живе більше, ніж людей на всій земній кулі.

***

Леон де Лунден у 1900 році став олімпійським чемпіоном в... стрілянині по голубах (такі змагання були першими й останніми в історії сучасних Олімпіад). Для перемоги бельгійському спортсмену довелося підстрелити 21 птаха.

***

Літочислення Олімпіад ведеться з 776 року до нашої ери.

***

Римському імператору Феодосію I, що жив шістнадцять століть назад, не подобалося, що молодь змагається в спритності і силі, а поети складають на їхню честь оди. Він вважав, що людина породжена для удосконалювання своєї душі, а заняття спортом цьому заважають. У 394 році н.е. Олімпійські ігри були заборонені.

***

В Італії провели міжнародні змагання з поїдання кавуна

***

За розмахом крил (3,15 м) рекордсменом є мандрівний альбатрос. Самий маленький птах - колібрі. У Європі найменший з усіх птахів -корольок (9 см. Вага - 4-6 грамів).

***

Вище усіх літають нільські гусаки - 17 кілометрів, а далі усіх - полярні крачки. Птах, окольцьований 5 липня 1955 року в Кандалакшському заповіднику, 16 травня 1956 року була пійманий біля Фрммантла (Австралія). Її шлях - 22.530 кілометрів.

***

Найзіркіші - хижі птахи. Орел-беркут бачить зайця на відстані двох кілометрів, сокіл-сапсан бачить голуба за кілометр. Найпоширеніший птах у світі - червонодзьобий ткачик (Африка) - приблизно 10 мільярдів штук.

***

В. Бєлінський у рецензії на книжку О. Бодянського "Наські українські казки" спересердя ображено зізнався: "Сочинение отличается самым чистым малороссийским языком, который совершенно недоступен для нас, москалей".

***

До розділу "Читанка"

Ой, як цікаво! Хочу ще!

"Весела Абетка" - складова великого сайту "Українське життя в Севастополі".
Ідея та наповнення - Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ.